Manažér českej hokejovej reprezentácie sa vracal domov z tenisu, pri Smíchovskom tuneli ho nabralo auto, ktorého šofér si ho nevšimol a Nedvěd skončil na električkovej koľaji. Keďže mal len tričko a šortky, zranenia boli o to horšie.

„Aj doktori boli prekvapení, ako veľmi som zodratý. Teraz chodím každý druhý deň do vojenskej nemocnice na preväzy, pomaly sa to lepší. Našťastie som nemal žiadne zlomeniny, naozaj asi pri mne stáli všetci svätí. Chrasty po tele sa pomaly hoja, iba členok ma trápi, to bude ešte minimálne štrnásť dní,“ povedal Nedvěd pre isport.cz.

Bývalému hokejistovi, ktorý hral v NHL dlhých sedemnásť rokov, pomohlo, že mal na hlave prilbu. „Našťastie som ju mal. Keď jazdím po Miami, tam ju nepotrebuješ. Bez prilby by to dopadlo o dosť horšie.“

O Nedvěda sa po nehode stará mladá priateľka Nicole Volfová.
O Nedvěda sa po nehode stará mladá priateľka Nicole Volfová.
Zdroj: instagram nicolevolfova

Napriek hrozivej nehode dopadol Nedvěd napokon ešte dobre, dokonca aj pracovníkom sanitky hovoril, že je v poriadku. „Povedal som im, nech ma dajú keď tak na preväz, ale oni ma hneď naložili a musel som ísť na celkové vyšetrenie, keby bolo nejaké vnútorné krvácanie.“

Nehoda a zranenie českej hokejovej legende narušilo hlavne športové plány a dovolenku, prvých pár dní Nedvěd nemohol robiť nič, a tak sa poriadne zapotila jeho 24-ročná priateľka. Pivo s kamarátmi však nevynechal. „To som zase bol! Chlapci ma vyzdvihli, len som zišiel dole a v krčme akurát tak zdvíhaš pollitrák,“ dodal s úsmevom Nedvěd.