ŠKANDÁL na olympiáde: Rusi penia, Česi sa s nimi nepárali a bez pardonu ich vyrazili

Podľa Valábika bolo dianie v našej skupine mimoriadne vyrovnané. Tak, ako Slováci skončili štvrtí, mohli byť prví. „Všetky zápasy boli o gól, dokonca sme hrali lotériu v podobe samostatných nájazdov. To len ukazuje, aký je svetový hokej vyrovnaný. Ak si odmyslíme hráčov z NHL, každý môže vyhrať nad každým. Slovinci vyhrali nad Američanmi, my nad Rusmi. Skupina bola taká prepletená, že rozhodovali maličkosti, jedna malá chyba,“ povedal Valábik pre Denník N.

Bývalý obranca, ktorý okúsil aj NHL v Atlante, ocenil v našej hre bojovnosť a tímovosť. Tréner Ramsay podľa neho tlačí hráčov do vzájomnej komunikácie, čo doteraz nebolo zvykom. „Keď som sa s trénerom Ramsaym rozprával, on veľmi dobre povedal, že Slováci sú veľmi zlatý národ, ale chcú všetko včera. Fanúšikovia si myslia, že príde tréner a už je hotovo – je tu nový systém, hráči sú s ním už zžití. Je to však zatiaľ veľmi krátky čas na veľkú zmenu. Hráči teraz prídu naspäť do svojich klubov a budú hrať pod trénermi, ktorí vnímajú hokej inak ako Ramsay,“ pokračuje Valábik.

Tak to by bola bomba: Slovensko môže byť vo finále hokejového turnaja olympiády!

Naši hokejisti podľa neho spoznávajú pri Ramsaym veci, s ktorými sa doteraz nestretávali. „Prišiel nový tréner, ktorý chce nastoliť nový systém. Niektorí hráči počujú také detaily, aké im hovorí, prvý raz v živote. Celý život hrali v Európe. Tu sa neučí, ako nahodiť puk, ako mať nastavenú korčuľu pri oslabení alebo aké dôležité je dostať na útočnej modrej puk do pásma. Na striedačke nikdy nepočuli, že to bola chyba, a inkasovaný gól pramenil z chyby na útočnej modrej čiare.“