„Ležali sme doma s priateľkou a zrazu prišla neustupujúca bolesť na hrudníku a zle sa mi dýchalo. Odviezla ma sanitka a potom už to bolo všetko rýchle. Trikrát som omdlel, previezli ma potom do Prahy, zo srdca mi odsali 800 mililitrov krvi. Potom som podstúpil vyšetrenie a lekári zistili, čo mi je,“ prezrádza v rozhovore pre Expres.cz mladý hokejista. Začala sa séria vyšetrení a hľadania odborníkov na liečbu. „Stav sa mi zlepšil v tom smere, že sa objavili lekári, ktorí chcú riešiť moju situáciu. Sú z Talianska a špecializujú s ana túto chorobu. Počítam s tým, že čoskoro odcestujem sa liečiť do Talianska,“ potešuje sa Buchtele, ktorý má liečbu naplánovanú bez operácie.

Ondřejovi je aj v ťažkých časoch oporou partnerka Anika.
Ondřejovi je aj v ťažkých časoch oporou partnerka Anika.
Zdroj: Instagram.com

Hokejista v minulosti pociťoval bolesti na hrudi, ale tie ustúpili. Trápi ho kašeľ a dýchanie. Stále sa však presúva na invalidnom vozíku. „Jazdím na ňom, aby som nebol unavený. Len keď sa postavím, tak som zadýchaný. Nezvládnem žiadne väčšie výkony a pre mňa je teraz veľkým výkonom aj chôdza,“ vysvetlil.

Na liečbu mu rodina založila transparentný účet. Je na ňom už viac ako 3,3 milióna českých korún (120-tisíc eur). „Je to neuveriteľné. Chcel by som všetkým, kto prispel, poďakovať. Veľa to pre mňa znamená,“ odkazuje Buchtele, podľa ktorého by táto suma mala stačiť na liečbu. Samozrejme, ak sa nevyskytnú žiadne neplánované problémy. Na účet mu prispeli aj hokejisti ako David Krejčí či Jakub Voráček. „Jágr mi poslal podpísaný plagát a hokejku. Je to môj vzor, ale pre mňa sú vzorom všetci  český hokejisti v NHL,“ uzatvára mladý bojovník.

Od Jaromíra Jágra dostal Buchtele plagát a hokejku.
Od Jaromíra Jágra dostal Buchtele plagát a hokejku.
Zdroj: Instagram.com