Southorn obliekal dres Banskej Bystrice v uplynulých dvoch sezónach, predtým pôsobil v Kazachstane i v nižších zámorských súťažiach. V predčasne ukončenom tipsportligovom ročníku 2019/2020 odohral 51 zápasov, v ktorých mal bilanciu 13 gólov, 38 asistencií a 20 plusových bodov. S 51 kanadskými bodmi bol najproduktívnejší obranca celej súťaže a zároveň ôsmy v celkovom bodovaní.

Pred Southornom sa už na zmluve s michalovskou Duklou dohodli štyria jeho spoluhráči z Banskej Bystrice - obranca Vladimír Mihálik a útočníci Marek Bartánus, Jordan Hickmott a Dávid Šoltés. Spod Urpína prišiel na Zemplín aj asistent trénera Miroslava Chudého Ivan Droppa.

Michalovský klub zároveň predĺžil zmluvy s útočníkom Marekom Mašlonkom a obrancom Martinom Bdžochom. Pre 33-ročného krídelníka Mašlonku bude sezóna 2020/2021 už štvrtá v michalovskom klube. V ročníku 2019/2020 odohral 52 zápasov, v ktorých získal 23 bodov za 12 gólov a 11 asistencií.

Obranca Bdžoch má za sebou dve sezóny v Michalovciach a aj on patril k hráčom, ktorí sa v sezóne 2018/2019 zaslúžili o postup klubu do najvyššej súťaže. V tipsportligovom ročníku 2019/2020 nastúpil na 21 zápasov, v ktorých získal tri kanadské body (1+2).

Romančík chce vyskúšať niečo iné

Slovenský hokejový obranca Ladislav Romančík nebude v nasledujúcej sezóne pokračovať v klube Rytíři Kladno a chcel by si vyskúšať inú európsku súťaž. "Ladislav zvažoval niekoľko možností, rád by vyskúšal inú ligu. V hre boli i možnosti na Slovensku, ozvali sa niektoré kluby, ale Romančík prejavil prianie pokračovať v zahraničí. Česká Tipsport extraliga to nebude, rokujeme s jedným tímom z inej ligy. Jasno by malo byť čoskoro," pre hokej.cz to uviedol hráčov zástupca Tomáš Krejčí.

Dvadsaťštyriročný Romančík odštartoval kariéru v Skalici, v roku 2014 sa presunul do Švédska, kde pôsobil v juniorských tímoch Lulea HF a Södertälje SK. Sezónu 2016/17 strávil v tretej švédskej lige v drese IF Sundsvall Hockey a následne sa presunul do Dukly Trenčín. Odtiaľ smerovali jeho kroky do Litvínova a naposledy Kladna. V najvyššej českej súťaži odohral dokopy 46 duelov, ale do kanadského bodovania sa nezapísal.