Rodina, priatelia aj fanúšikovia hokeja sa budú môcť s Milošom Říhom rozlúčiť v pardubickom krematóriu v stredu od 14. do 15. hodiny. „Vzhľadom na to, že bol známy a obľúbený, rozhodli sme sa spraviť verejnú rozlúčku,“ poznamenal na margo obradu Miloš Říha ml.

Zároveň sa dištancoval od medializovaných informácií o pretrvávajúcom vzťahu jeho otca so Soňou Obšut, ktorú Říha senior pred rokmi prebral svojmu zverencovi, slovenskému hokejistovi Jaroslavovi Obšutovi. „Ich vzťah sa skončil po vzájomnej dohode už dávnejšie. Otec si všetky veci s ňou dal do poriadku ešte pred svojou smrťou a plánoval sa vrátiť do Česka,“ podotkol Říha ml.

Miloš Říha naposledy vydýchol v pražskej nemocnici, kam ho previezli z Banskej Bystrice po tom, ako mu pred niekoľkými týždňami malo prísť zle v jeho dome v Lieskovci pri Zvolene. Lekári však život dvojnásobného majstra slovenskej extraligy so Slovanom Bratislava nedokázali zachrániť. Uznávaného odborníka trápilo zdravie dlhšie a podľa všetkého mu v nemocnici zlyhali pečeň a pankreas.

„Posledný mesiac bol veľký boj, ďakujem celej rodine a všetkým blízkym, ktorí boli pri nás a snažili sa zo všetkých síl. A otcovi by som chcel za všetko, čo urobil pre ostatných, od srdca poďakovať,“ uviedol krátko po smrti Říhu  pre isport.cz jeho syn Miloš Říha ml.

Posledná rozlúčka v Pardubiciach je symbolikou, keďže práve v meste perníkov sa Říha dostal do povedomia priaznivcov a s miestnym klubom dvakrát dosiahol na strieborné medaily v českej lige. Říha okrem toho viedol Slovan Bratislava v slovenskej extralige, ale aj v KHL a trénoval tiež najslávnejšie ruské celky.