×

Legendárny Žigmund Pálffy prišiel na galavečer do Bratislavy a prelomil mlčanie: Spolupráca so Šatanom? Ťažko!

BRATISLAVA - Bývalý skvelý útočník Žigmund Pálffy (47) je už na hokejovom dôchodku, ale milovaný šport stále pozorne sleduje. Pricestoval do Bratislavy, aby sa na galavečere pri príležitosti MS v hokeji porozprával s Mirom Šatanom (44) o budúcnosti nášho hokeja. Čo si o ňom myslí, povedal na plné ústa.

Kým jeho bývalí spoluhráči ako Miro Šatan či Richard Lintner pracujú na vysokých postoch, on sa držal a drží v ústraní. Prečo? „Pretože som nesúhlasil s tým, čo sa tu dialo pred dvoma, troma rokmi. Nemôžem spolupracovať s ľuďmi, ktorí sa vďaka bojkotu dostali na tieto miesta. Preto som s nimi nechcel spolupracovať, aj keby mi ponúkli miesto. Ja si viem predstaviť spoluprácu s inými ľuďmi. Nájdu sa šikovní a nemusia to byť známe mená. Napríklad pán Javorčík a ďalší, ktorí niečo odtrénovali, majú A licencie a niečo za sebou. A nieže prídu na striedačku chlapci a nevedia sa zorganizovať...“ konštatoval Pálffy.

Zlatý medailista Hecl pred kľúčovými zápasmi: "Tatar s Pánikom musia teraz zabrať"

Nedávno nám v rozhovore priznal, že si rozmyslí júnovú kandidatúru na prezidenta SZĽH. „Porozprávam sa o tom s Mirom a zariadim sa. A spolupráca s ním? Asi ťažko. On má svoju hlavu, ja svoju, asi by sme sa stále bili,“ zasmial sa. „Ak by on kandidoval za prezidenta hokeja, ja do toho nepôjdem. On má iné myšlienky, ako viesť hokej, než ja. Hoci verím, že obaja máme záujem pozdvihnúť slovenský hokej,“ dodal Žigo. Vie si predstaviť seba v pozícii generálneho manažéra?

Fasel je s organizáciou MS spokojný: Nedá sa to porovnať s Dánskom

„To asi nie, pretože nie som diplomat. Ja poviem všetko na rovinu, ako si myslím. Aj o slovenskom hokeji si treba povedať pravdu. Chýba mi tu diskusia. Máme legendy ako Golonka či Lukáč, ale tu sa počúva. Tu sa počúva jeden človek a všetci si myslia, že to tak je. Tu musí byť verejná diskusia starších, mladších či strednej generácie,“ uzavrel Pálffy.

Autor: iw
FocusMedia
Video
Diskusia