Zmena v hlavách

"Prehrali sme jeden zápas s Čechmi a už sa to na chlapcov začalo sypať. Potom prišiel katastrofálny duel proti Švajčiarsku, vieme to. To nemá byť výhovorka, ale holý fakt. Som z toho unavený. V športe sa niečo pokazí, aj niečo vyjde. Z dobrej nálady, s ktorou sme sem išli, aký sme dobrý tím a aký je výborný tréner, sme zrazu všetci ´blbci´," prezradil svoje pocity Lašák.

FOTO Slováci v pozore: Hokejistov na MS spovedá táto sexi reportérka

"Ľudia, ktorí prídu priamo na šampionát, sú prajní. S nimi si ale hráči pri ceste do hotela urobia maximálne tak fotku. Potom prídu na izbu, zapadne slnko, opadnú endorfíny a vtedy to začnú rozoberať. Zaspávajú s negatívnou myšlienkou a ráno to prenesú na ostatných do kabíny. Dnes som to videl, preto som sa snažil ich aspoň trochu rozosmiať. Po víťazstve boli v kabíne smutní. To je pre mňa veľmi zlé znamenie. Musíme chalanom pomôcť, aby si to užívali podobne ako v príprave."

Lašák nedokáže na našich hokejistoch pochopiť jednu vec: Po víťazstve nad Rakúskom bolo v kabíne smutno!

Brankári nás držia

Lašáka potešili výkony, ktoré podávajú naši brankári, či už Marek Čiliak proti Česku (1:2 po predĺžení) a Švajčiarsku (0:2), alebo Patrik Rybár prí víťazstve nad Rakúskom (2:0).

"V oboch prípadoch nás Marek držal v stretnutí, dával nám šancu na body. V utorok to mal Paťo ťažké, pretože až ráno sa dozvedel, že bude chytať, keďže Marek ochorel. Myslím si, že to zvládol veľmi dobre. Urobil niekoľko kľúčových a ťažkých zákrokov. Ukázal, že je mentálne odolný. Dostal v úvode ťažký gól a mal aj pasáže, keď nemal čo chytať. Stále sa však držal sústredený. Som rád, že chalanom sa zatiaľ darí. Klopem na drevo, aby to takto šlo ďalej," doplnil Lašák.

Môže vás zaujímať:

 

FOTO Divoké víťazné oslavy Slovákov: Polonahí fanúšikovia na tribúne a Bondra na mieste činu!

 

Golonka po výhre Slovákov nešetril kritikou: Dve tretiny mužstva totálne prepadlo! TOTO mi chýba...