Kuzminová pred olympiádou zaskočila slovenských fanúšikov: Bola len otázka času, kedy to prepukne...

Naša biatlonistka naskočila na štart šprintu v talianskej Anterselve s úmyslom napraviť predošlé nevydarené výsledky. Po troch chybách na strelnici z celkových desiatich, to však stačilo len na umiestnenie na konci druhej desiatky. Bežecky to bolo skvelé, keby Nasťa trafila všetky terčíky, atakovala by zlato!

Slovíčko keby však v športe nemá svoje miesto, čo veľmi dobre vie aj rodáčka z Tumeňu, ktorá sa k pretekom na 7,5 km vyjadrila s typicky svojou úprimnosťou. „Je ťažké podať vždy stopercentný výkon. Zodpovednosť a tlak narastá...“ napísala Anastasia na svoj oficiálny facebook.

„Nie je to jednoduché, no ja verím, že mi Anterselva ešte dopraje. Je to výnimočné stredisko, dodáva mi energiu a aj keď menej kyslíka odoberá sily, dúfam že sa mi práve tu vráti strelecká forma,“ skonštatovala ešte 33-ročná biatlonistka.

Kuzminovej dojemné vyznanie slovenským fanúšikom: Nie je to jednoduché, mala by som...
Kuzminovej dojemné vyznanie slovenským fanúšikom: Nie je to jednoduché, mala by som...

Nasťa je slovenskou olympijskou nádejou na cenný kov a práve blížiace sa hry v Pjongčangu jej môžu zväzovať ruky. Nie je jednoduché obahjovať zlaté medaily z predošlých dvoch olympijských hier, zo Soči 2014 a Vancouvru 2010. „Teraz pociťujem predovšetkým únavu a sklamanie z výsledku. Na ležke sa prejavila reč tela, dodala mi nežiadúci impulz pri nepresnom výstrele. Stojku som jednoducho nezvládla. Myslela som si, že sa pred ňou upokojim, dych si ustálim, no búšenie srdca bolo príliš vysoké,“ vyjadrila Nasťa svoje pocity.

Správa, ktorá zarmúti celé Slovensko: Naša lyžiarska nádej pre zranenie príde o olympiádu!

Na záver svojej reakcie ešte pridala aj to, čo by mala zmeniť, aby na strelnici vybielila všetky terčíky. „Asi preteky príliš prežívam, mala by som sa poriadne upokojiť,“ dodala Kuzminová, ktorú čakajú v talianskom stredisku ešte dva posledné štarty pred olympiádou.