Azda najlepší český hokejista všetkých čias prijal pozvanie do Moskvy od svojho bývalého klubu KHL, v ktorom strávil štyri úspešné sezóny. Avangard Omsk sa na istý čas presťahoval do hlavného mesta Ruska kvôli nevyhovujúcemu štadiónu. Aj keď si z Jágra už mnohí začínajú uťahovať, že bude hrať večne a nikdy neukončí kariéru, predsa len už o dva roky bude mať 50 rokov.

Časy keď lietal po klziskách v NHL ako blesk a udivoval svojimi schopnosťami celý svet sú dávni preč. „Tento rok bola kvôli covidu na celom svete zvláštna situácia. Netrénoval som ako v predchádzajúcich rokoch, ale túto sezónu chcem ešte dohrať,“ odhalil ruským pre ruský web championat.ru. Pokiaľ by sa jeho Kladno prebojovalo do vyraďovacej časti, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane, tak Jágr naskočí na ľad. „S najväčšou pravdepodobnosťou sa vrátim na play off,“ uviedol všetko na pravú mieru.

Jeho túžbou je totiž pomôcť materskému klubu, ktorého je aj majiteľom späť medzi elitu. „Rytieri“ v minulej sezóne vypadli z najvyššej súťaže. „Chcem byť hráčom, ktorý pomáha tímu, čo teraz nie som,“ zdôraznil sebakriticky. Sám Jágr navyše cíti, že koniec jeho neuveriteľne úspešnej kariéry sa blíži viac, ako kedykoľvek predtým. „Hokej je čím ďalej ťažší. Trochu som stratil chuť, keď som chcel všetkým dokázať, že sa zlepšujem a zlepšujem. Nemám dostatočnú motiváciu pokračovať,“ priznáva česká legenda na rovinu.

Napriek všetkým faktorom, ktoré ho v posledných mesiacoch negatívne ovplyvnili verí, že si splní ešte jeden sen. „Chcem ale povedať jedno. Toto nie je moja posledná sezóna. Mali sme hrať v Špindlerovom Mlyne Winter Classic pod šírym nebom, ktoré kvôli koronavírusu odložili. To si nemôžem nechať ujsť, a tak ešte nemôžem skončiť,“ dodal pre ruské média Jaromír Jágr. Týmto slovami však naznačil, že koniec jeho ikonickej kariéry môže prísť práve vo Winter Classic.