Sympatická Nicol pôsobí v Rusku dlhých 10 rokov. V ženskom tíme UFY sa za ten čas stala doslova legendou. Za slovenskú útočníčku hovoria samé za seba už len štatistiky. Od roku 2015, keď sa ženská liga dostala pod hlavičku KHL odohrala Čupková 204 zápasov, v ktorých nazbierala 266 bodov za 114 gólov a 152 asistencií. Momentálne je najproduktívnejšou legionárkou tejto súťaže.

Sama však o tom ani len netušila. „Informácia že som historicky najproduktívnejšou legionárkou ligy ma úprimne prekvapila a potešila keďže tieto štatistiky nesledujem. Dočítala  som sa to náhodou v rámci jedného rozhovoru so mnou,“ prezradila pre Šport24.sk.

Odchovankyňa michalovského hokeja má 29 rokov a napriek tomu, že počas kariéry už zažila niekoľko vrcholov, nová motivácia jej ani zďaleka nechýba. „Ambície sa snažím mať stále najvyššie. Chcem byť produktívna pre svoj tím na ľade aj mimo neho. Myslím, že vo svojej kariére som si splnila svoje sny a čo som dosiahnuť v rámci ženského hokeja mohla, som dosiahla. Účasť na OH, tak isto MS top divízie. Hrám jednu z najkvalitnejších ženských líg sveta na profesionálnej úrovni kde som získala trikrát titul,“ hovorí Nicol Lucák Čupková.

Útočníčka, ktorá získala s Ufou tri majstrovské tituly a zuby si brúsi aj na štvrtý je sklamaná z pomerov v slovenskom ženskom hokeji. Smutným faktorm je, že je jedinou profesionálnou hráčkou spod Tatier. „Úprimne ma to veľmi mrzí. V novembri sme sa nekvalifikovali na OH. Práve tam sme videli, že ženský hokej vo svete je na inej úrovni, napreduje. Myslím si, že ženský hokej na Slovensku nemá dostatočnú finančnú podporu, aby sa mohol rozvíjať a bol oň väčší záujem,“ dodala sklamane pre Šport24.sk.