Jágr sa zúčastnil aj ceremoniálu pred zápasom, kde mu slávnostné odovzdali dres so zlatým číslom 68. Po samotnom zápase prijal spoločne s bývalým spoluhráčom Maximom Sušinským pozvanie do televíznej relácie, ktorá bola tiež venovaná Avangardu s Kazaňou. Pri tejto príležitosťami sa ikonickému českému hokejistovi rozviazal jazyk.

Moderátor si pre špeciálnych hostí prichystal malé prekvapenie. So svojim ruským parťákom dostali za úlohu spoznať chuť štvorice tekutín, konkrétne kvasu, boršču, kofoly a brezovej šťavy. „Ak umriem, bude to kvôli tomu,“ zasmial sa hneď na úvod Jágr po vypití boršču. „Poďme radšej ďalej, chcem na to zabudnúť. Nebola to vodka s energetickým nápojom?“ opýtal sa moderátora.

Ten mu posmešne odveril, že nebola. Sušinský na to vzápätí reagoval podpichnutím českého velikána s otázkou, že kedy naposledy pil alkohol. O Jágrovi je totiž všeobecne známe, že alkohol takmer vôbec nepije. „Myslím, že keď som bol ešte v Omsku,“ odpovedal mu bleskovo „Jarda“. To by znamenalo, že alkohol nepil 9 rokov.

V zápätí však Jágr priznal, ktorý alkohol si niekedy rád doprial. „Ak som naozaj pil, vybral som si vodku s džúsom,“ pokračoval. "Bol to skrutkovač," doplnil ho niekdajší skvelý ruský technik Sušinský. „Jo, skrutkovač sa mi páčil, pretože v ňom bola sladká šťava,“ dodal vysmiaty Jaromír Jágr v debate o alkohole.