Z hokejovej hviezdy je bezdomovec: Obávaný útočník spadol na úplné dno, skončil vo väzení

Wolski nie je žiadnym obyčajným hráčom, veď si ho Colorado vybralo v prvom kole draftu v roku 2004 a následne sa Wojtek prebojoval do zostavy Lavín, v ktorej strávil takmer päť sezón. Následne sa cez Phoenix, New York Rangers, Floridu a Washington dostal do ruskej KHL. V drese Nižného Novgorodu a hlavne Magnitogorska našiel znovu chuť do hokeja, no vlani sa s ním osud kruto pohral.

Hviezdny hokejista skončil v slzách: Vlani takmer ochrnul, teraz mieri na olympiádu!

V zápase proti Barysu Astana sa v snahe o prihrávku spoluhráčovi hodil za pukom, ale narazil hlavou do mantinelu. Prvé správy boli hrôzostrašné, pretože sa spomínalo ochrnutie. Samotný hráč bol takmer minútu nehybný, ale v nemocnici začal s končatinami, našťastie, hýbať. „Najprv som si myslel, že som ochrnul,“ priznal vtedy 31-ročný hokejista.

Spadol na dno. Obávaný slovenský kanonier skončil vo väzení, dnes pracuje v českom sklade

Pre rodáka z poľského mesta Zabrze sa začal veľký návrat do hokejového sveta a ten sa podaril. V aktuálnej sezóne reštartoval kariéru v čínskom Kunlune, odkiaľ sa presunul naspäť do Magnitogorska. A je vo forme. Veď v tejto sezóne v 40 zápasoch nazbieral 33 bodov. Všimli si to aj manažéri zostavujúci kanadskú nomináciu na olympijský turnaj v juhokórejskom Pjongčangu.

Hviezdny hokejista skončil v slzách: Vlani takmer ochrnul, teraz mieri na olympiádu!

Po tom, čo sa konečná nominácia dostala do médií, dojala Wolského k slzám. „Presne takto pred rokom som ležal v nemocnici po operácii, ktorá mi dala dokopy zlámané stavce. Dnes som hrdým členom kanadského tímu,“ napísal Wolski na instagram, kde priložil aj fotku z nemocnice.

„Keď sa pozriem na tú fotku, nemôžem si pomôcť, tečú mi slzy. Sú to však slzy šťastia, som plný emócií, keď sa zamyslím nad tým, čím som si musel prejsť,“ dodal útočník, ktorý v NHL nastúpil na 480 stretnutí, v ktorých strelil 107 gólov a na 177 prihral. „Nikdy by mi na nemocničnom lôžku nenapadlo, že by som mohol byť taký šťastný,“ uzavrel Wolski, ktorý je majstrom KHL s Magnitogorska.