Aj brankára Spartaka Moskva postihol rovnaký osud ako ďalších športovcov vo svete. Zimné štadióny zostali zavreté a odkázaní sú len na individuálne tréningy. „Všeobecne platí, že nemôžeme trénovať na ľade ani v hale, pretože všetko je zavreté. Zariadil som si však malú súkromnú telocvičňu,“ povedal pre ruský Sport Express rodák zo Spišskej Novej Vsi. Keďže sa vracal z Ruska už v čase sprísnených opatrení, tak aj on musel zostať s rodinou doma. „Je to rovnaké ako v Moskve. Keď sme sa vrátili domov, boli sme s rodinou v karanténe 14 dní. Zostal som s deťmi doma a hrával sa s nimi na terase. Nakupovala nám moja mama a nechávala potraviny v garáži. Aj teraz chodím von iba v prípade potreby. Nestretávam sa s ľuďmi,“ dodal Hudáček.

Spartak s Hudáčkom v bráne skončil tento rok piaty v Západnej konferencii KHL. V 1. kole play off však podľahol 2:4 v moskovskom derby Dynamu. „Sezóna ukázala ako stabilná a vcelku uspokojivá v porovnaní s minulým rokom. Stále však musíme pracovať na obrane i útoku. V hokeji je dôležité skórovať a nedovoliť skórovať. V Dyname majú lepší útok ako my,“ priznal Hudáček.

Keď má čas, tak si Hudáček zájde aj na futbalové zápasy Spartaka Moskva.
Keď má čas, tak si Hudáček zájde aj na futbalové zápasy Spartaka Moskva.
Zdroj: Instagram Július Hudáček

Možno práve Júlov brat Libor by mohol vyriešiť streleckú efektivitu tímu. „Na to sa musíte opýtať trénerov,“ povedal starší brat a dodal: „Hneď zavolám vedeniu a vyriešim to (smiech). Môj brat má niekoľko ponúk. Hral už tri roky KHL za Slovan Bratislava a teraz mal dobrú sezónu v Česku. Dal 31 gólov. Stále však neviem, kde bude hrať. To sa musíte spýtať agenta.“ Okrem Hudáčka poškuľuje Spartak Moskva aj po ďalšom slovenskom útočníkovi Martinovi Bakošovi, ktorý skončil pôsobenie vo Vladivostoku. „Volal mi a pýtal sa na tím a trénerov. Poinformoval som ho. Neviem, či už podpísal zmluvu alebo nie. Budem veľmi šťastný, ak prestúpi do Spartaka. S Martinom sa poznáme celý život. Narodil sa a vyrastal v rovnakom meste. On a Libor sú rovesníci – hrali spolu a ja som zas hral s Martinovým starším bratom. Sme ako jedna rodina,“ povedal na margo Bakoša.

Hudáček legionárči už takmer deväť rokov a ešte sa neplánuje vrátiť na Slovensko. „Posledný rok kariéry chcem stráviť doma, ale pár rokov plánujem hrať v KHL, hlavne v Rusku. Päť rokov som hrával vo Švédsku. Tiež je to skvelá súťaž. Ruská mentalita je mi však blízka. Moja rodina si obľúbila život v Rusku. Moskva je jedným z najlepších miest na život, takže tu chcem zostať,“ načrtol budúcnosť Hudáček.

V Moskve sa Hudáčkovcom páči.
V Moskve sa Hudáčkovcom páči.
Zdroj: Instagram Július Hudáček