Čo poviete k nešťastnej prehre?

- Myslím si, že sme odohrali vynikajúci zápas. Jasné, že nás Česi občas zatlačili, ale podržal nás brankár Čiliak. Aj vďaka nemu sme mali šancu na úspech.

Vyrovnávajúci gól prišiel tesne pred koncom...

- Hrali sme celkom slušne celých 60 minút a boli tam nejaké chybičky, ale to patrí k hokeju.

Slovensko - Česko
Slovensko - Česko
Zdroj: Michal Smrčok

Obidva góly ste strelili v presilovkách a padli takmer identicky. Bolo to nacvičené?

- Nešlo o žiadny signál, pretože takéto góly teraz padajú. Ide o to, aby sa vyhralo buly, ide sa pred bránku a príde strela. Niekedy je to veľmi ťažko chytiť, čo bol aj náš prípad. V jednoduchosti je však krása a to sme si aj povedali v šatni. Nemám čo vymýšľať, ale práveže sa snažiť hrať účelne. To je obraz našej hry, aby sme bojovali v obrane.

Ako sa vám pozdávala skvelá atmosféra v hale?

- Vynikajúca! Českí aj slovenskí fanúšikovia pripravili fantastickú atmosféru a je potom radosť hrať pred takými divákmi.

O necelých 24 hodín vykorčuľujete na duel proti Švajčiarom. Zobral vám duel s Českom veľa síl?

- Určite, no sme profesionáli a každý jeden hráč z tímu vie čo potrebuje, aby si oddýchol a pripraví sa na tento súboj.

Slovensko - Česko
Slovensko - Česko
Zdroj: Michal Smrčok

Reakcie ďalších hráčov a trénera

Craig Ramsay, tréner SR: "Mali sme šancu spečatiť naše víťazstvo gólom do prázdnej bránky, žiaľ, minuli sme ju. Také niečo zabolí. Česi boli rýchli, aktívne nás napádali a to nám robilo veľké problémy. Teraz bude dôležité, aby sme sa z toho otriasli a sústredili sa na ďalšie boje."

Marek Čiliak, brankár SR: "Je to sklamanie. V závere sme mohli dať tretí gól alebo si postrážiť si víťazstvo aspoň tak, že by sme ich zavreli v tretine a dohrali to tam. Škoda, ale musíme sa z toho poučiť. Zápas to však bol dobrý. Pre brankára je dobre, keď je v tempe. Cítil som sa však ako v saune, bolo tam naozaj teplo."

Tomáš Jurčo, útočník SR: "Je to škoda dostať vyrovnávajúci gól 9 sekúnd pred koncom. Myslím si však, že sme odohrali dobrý zápas. Podľa mňa sa nemáme za čo hanbiť. Pri našich góloch som sa snažil cloniť brankárovi, škoda však, že tie dva góly nestačili. Na regeneráciu pred ďalším zápasom nemáme veľa času, ale sme na to zvyknutí."

Michal Krištof, útočník SR: "Deväť sekúnd pred koncom si víťazstvo musíme postrážiť. Marek Čiliak chytal výborne, pochytal toho veľmi veľa. Podržal nás, no škoda, že sme mu nepomohli pri tej strele 9 sekúnd pred koncom. Máme bod, mohli sme mať tri a mohlo to byť veselšie. Teraz sa musíme skoncentrovať na zápas so Švajčiarskom."