"Bolo to veľmi rýchle tempo. Presne toto sme však čakali, že Rusi budú hrať rýchlo, budú si to tam hádzať. Prvú tretinu sme nezachytili a už tam sa zápas zlomil. Nechceli sme hrať tak, ako to vyzeralo. Chceli sme nadviazať na dobrú tretiu tretinu so Švédmi, ale Rusi mali veľmi dobrý pohyb, hádzali si to zo strany na stranu a odkrývali naše diery a z toho padali góly. Museli sme aj faulovať, tú tretinu sme jednoznačne nezvládli," povedal krátko po stretnutí Marek Hovorka. 

VIDEO Golonku po prehre s Ruskom mrzí jedna vec: Znova dúfame, že to za nás uhrajú iní

Slovensko i Rusko malo inkasovalo od rozhodcov po tri vylúčenia. Zverenci Craiga Ramsayho sedeli na trestnej lavici iba v spomenutej prvej tretine, hráči ruskej "zbornej" si tresty rozdelili do každej časti stretnutia. Marek Hovorka sa však nazdáva, že súper mal byť potrestaní viackrát. V druhej tretine sa útočník HC Košice rútil na súperovho gólmana, no v bránke skončil namiesto puku on sám. Na striedačku odišiel značne napajedený.

Hovotrka má na šampionáte na konte zatiaľ jednu asistenciu.
Hovotrka má na šampionáte na konte zatiaľ jednu asistenciu.
Zdroj: Michal Smrčok

"Myslím si, že to bolo bránenie v hre. Čo s tým spravíme? Ja neviem. Oni sa dvakrát hodili na zem, že ich trafila hokejka a nás vylúči. Potom ja idem do bránky, sú tam háky a ešte ma do tej bránky aj sotí. Naozaj neviem, aké je merítko pískania faulov. Žiaľ, už tam prevládala trochu aj frustrácia, pretože toľko faulov, čo nám neodpískali, to nie je normálne," hneval sa skúsený 33-ročný hokejista.

Drsná postupová matematika pre Slovákov: Vieme, kedy postúpime do štvrťfinále!

Keď už Slováci dostali možnosť hrať v početnej výhode, nevyužili ju. "Presilovky nehráme vôbec dobre, vôbec nestrieľame. Dá sa povedať, že na tom horíme, nedávame góly a v ťažkých momentoch to nevieme otočiť," myslí si vicemajster sveta z roku 2012.

Hovorka si po olympiáde užíva aj svetový šampionát.
Hovorka si po olympiáde užíva aj svetový šampionát.
Zdroj: Michal Smrčok

Nagy si po katastrofálnom výkone rozhodcov nebral servítku pred ústa: Na toto nemal gule!

Výsledok 0:4 podľa neho nie celkom zodpovedá výkonu oboch tímov v stretnutí, dá sa to vnímať aj inak. "Dva góly sme dostali do prázdnej bránky, takže sa na to dá pozrieť z dvoch uhlov. Buď tak, že sme podľahli rozdielom triedy, alebo tak, že sme sa v závere snažili niečo spraviť s výsledkom a dostali sme ďalšie góly. Ale aj to power-play musíme zahrať inak, takto sa to nedá," zhodnotil Hovorka.

Tím SR má po 6 odohraných stretnutiach 8 bodov a v tabuľke A-skupiny je na nepostupovom piatom mieste o bod za Švajčiarskom. Ak chcú Slováci postúpiť, musia najprv Švajčiari od 12.15 h podľahnúť Francúzom a potom od 16.15 h musia Ramsayho zverenci uspieť vo svojom záverečnom vystúpení v skupine proti Bielorusom.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Nekompromisný internet sa bavil aj po prehre s Ruskom: Schytali to kapitán Danko aj prezident Gašparovič!

FOTO Cibulková odhalila, čo nosí jej mama pod lyžiarskou kombinézou: Sexi prsia Domčinej mamy obdivoval celý svet

FOTO Najsexi polovičky hokejistov na šampionáte: Slovenky dávajú všetkým na frak!