Bartošák si za Česko v roku 2019 dokonca zachytal na majstrovstvách sveta, ktoré sa konali na Slovensku. Neskôr sa mu narodil syn, no potom prišli problémy, ktoré ho stáli pôsobenie v Třinci pre opakované porušovanie životosprávy. Brankár sa otvorene priznal, že má problémy s alkoholom a nastúpil na liečenie.

Český brankár priznal, že jeho problémy pramenili aj z detstva. Prečo ich však riešil práve alkoholom? „Bol vždy po ruke. Fľašu máte väčšinou doma a keď nie, minútu a pol od domu som mal benzínku, kde som ju mohol kúpiť snáď v ktorúkoľvek dennú dobu,“ prezradil Bartošák v rozhovore pre knihu Suchej únor s tým, že pri alkohole chcel len zabudnúť na to, aký je nespokojný so svojím životom.

V súčasnosti gólman fínskeho Pelicans Lahti si však uvedomil, že má problém a rozhodol sa ho riešiť. „Zo začiatku som si dával dosť veľký pozor, aby nikto nič nepoznal a pil som len počas voľna. Potom sa to už dostalo do fázy, keď som pil pred zápasom alebo hneď po ňom. Už mi to bolo úplne jedno, chcel som si proste dať. Keď prišli tieto stavy, došlo mi, že je niečo naozaj zle,“ zamyslel sa Bartošák.

O jeho problémoch dlho nevedeli ani najbližší. „Nevedela o nich dokonca ani partnerka. Keď som mával svoje nálady, odišla k rodičom,“ prezradil český brankár a keď sa o závislosti napokon dozvedela rodina, rozhodol sa nastúpiť na liečenie, čo považuje za najlepší možný krok. „Riešil som, prečo sa nedokážem tešiť zo života a prečo sa vôbec dostávam do úzkostných stavov, ktoré potom musím zaháňať alkoholom. A na tomto sa snažím pracovať doteraz. Snažím sa vnímať svet lepšie ako v dobe, kedy moje psychické problémy vygradovali,“ dodal.