Kabína si za jeho asistentov zvolila ďalších dvoch ostrieľaných reprezentantov Ladislava Nagya a Dominika Graňáka. Tridsaťosemročný košický útočník Nagy napriek tomu, že je najstarší v tíme, bude mať olympijskú premiéru. Tridsaťštyriročný obranca Graňák hráva v Hradci Králové, bol na 11 majstrovstvách sveta, ale pod piatimi olympijskými kruhmi sa predstaví rovnako po prvý raz.

Organizátori olympiády museli urobiť radikálne rozhodnutie: Slovákov nepustili na štart!

Slovenskí hokejisti v nedeľu trénovali pod vedením trénerského asistenta Vladimíra Országha a s trénerom brankárov Jánom Lašákom, šéftréner Craig Ramsey mal všetko "pod kontrolu" v úzadí. Asi tretina tímu, ktorý v sobotu neskoro večer povzbudzoval v rezorte Alpensia v silnom nárazovom vetre slovenské biatlonistky, tréning neabsolvovala. Išlo o najskúsenejších reprezentantov.

Hokejisti si na olympiáde zvolili svojho kapitána. Jeho asistentmi budú olympijskí nováčikovia
Zdroj: TASR

FOTO, ktoré nechcel vidieť žiadny Slovák: Pohľad na Kuzminovú vás poriadne zabolí

Hráči vás zvolili za kapitána, čo to pre vás znamená?
- Je to pre mňa pocta a česť, pretože je to prejavená dôvera od tímu. Veľmi si to vážim, ale v prvom rade ide o to, aby sme celý mančaft ťahali za jeden tím. Sme predsa všetci na jednej lodi a prvoradý je výsledok kolektívu.
Ten je na pleciach skúsenejších hráčov a teraz hlavne na vás...
- Samozrejme, ale začíname od nuly a s tým, že ideme okamžite naplno, a to až na sto až stodesať percent! A to každé jedno striedanie.
S čím vykorčuľuje slovenský tím pod vaším vedením na úvodný zápas?
- So zdravým sebavedomím! Jasné, že rešpektujeme silu súperov, no sústredíme sa vždy na najbližší duel.
Hokejisti si na olympiáde zvolili svojho kapitána. Jeho asistentmi budú olympijskí nováčikovia
Ako sa vám pozdáva káder, v ktorom dostalo priestor viacero mladíkov?
- Je tu ideálny mix rôznych druhov hráčov. Skvelé je, že mladíci prinesú rýchlosť a dravosť, ku ktorým sa pridá zase skúsenosť nás starších. Dúfam, že tento mix bude fungovať ako má a tím bude pracovať ako správny kolektív.
Niektorí hráči spomínali,že sa kvôli osemhodinovému časovému posunu pomalšie aklimatizujú. Je to už lepšie?
- Určite to prvé dva dni nebolo ono, ale už tie štyri a viac dní, čo sme v Pjongčangu, stačili na nastavenie si dobrého spánku. Do zápasu s Ruskom nám zostáva ešte čas, takže to už bude v poriadku. Určite sa na to nebudeme vyhovárať a zoberieme to ako fakt.
Cítite napätie pred otváracím zápasom proti výberu Ruska?
- Už to pomaly prichádza, ešte k tomu je to náročný súper, o čom sa nemusíme ani baviť. Vieme, že sú papierovým favoritom celého turnaja, ale začíname s nimi od nuly. Pre nás bude dôležité, aby sme sa neustále zlepšovali, jednoducho, aby mal náš výkon na olympiáde stúpajúcu tendenciu. 
Ste na tretej olympiáde, páči sa vám táto kórejská?
- Páči sa mi, že domáci ľudia sú nesmierne príjemní a neustále každému nápomocný. Počas presunov, či prechádzok si všímam, že je to zaujímavá krajina.

Pozrite si, ako trénovali naši hokejisti v Pjongčangu, v GALÉRII