Hokejista Stümpel je na roztrhanie: Chystá sa hrať hokej a futbal za pečené koleno

Druhí sú už na zaslúžilom hokejovom dôchodku, ale majster sveta Jozef Stümpel (46) na niečo také vôbec nemyslí. Sezónu dokončil za druholigový HC Dynamax Nitra a teraz urobil futbalový prestup, ako priniesol MyNitra.

Oficiálne bude členom tímu zo Štitár, ktoré hrajú VII.ligu B v nitrianskej oblasti. „Za nich hrá aj môj švagor Peter Urban. Predtým som hral za Iliašovce, ale to bolo trocha ďaleko. Chcem si však zahrať futbal pre radosť z pohybu a dobrý pocit,“ vyznal sa Jožko. „Ak budem stíhať, budem chodiť do Štitár aj na tréningy, lebo mi začína už aj hokej,“ dodal. Vlani nastúpil za Dynamax Nitra v závere sezóny a v 6 zápasoch dal štyri góly a sedem asistencií."

Chce však v hokeji pokračovať a rozlúčku zatiaľ nechystá. Futbalisti Štitár sa na nového spoluhráča tešia. „Je to osobnosť a určite pritiahne divákov. Radi ho privítame. S jeho robustnou postavou môže byť prínosom. A ja sa teším, že nebudem už najstarší hráč,“ prezradil 43-ročný František Kóša.

V dedine vie, že sa nenabalí. „Sme kolektív, to určite u neho zavážilo. U nás sa nehrá za peniaze. Občas prinesiem pečené koleno po tréningu,“ uzavrel Kóša.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Šokujúca premena Saganovej mamy: Helenka, čo sa to s vami deje?

FOTO Gáboríkova žena bez zábran provokuje ako nikdy predtým: Páni, tomu sa povie pohľad pre Bohov!

FOTO Už to nebude také ako predtým: Saganov Marlon začína vytŕčať zúbky!

Autor: iw
Video
Diskusia