FOTO z ranču Čiliakovcov nájdete TU!

Krásna príroda, množstvo zvierat a poľnohospodárske stroje. Aj takto vyzerá karanténa hokejového brankára Mareka Čiliaka. Tridsaťročný gólman sa počas pandémie koronavírusu uchýlil na ranč svojich rodičov neďaleko Zvolena, no nudou rozhodne netrpí. 

Reprezentačný gólman by pokojne mohol byť aj kovbojom, keďže na rozľahlom statku má plné ruky práce. „Dá sa tu robiť prakticky všetko. Väčšinu dní trávime vonku a robíme, čo treba. Jazdíme na traktore, bagrujeme, kosíme, pílime drevo, staráme sa o kone a tak ďalej. Čo treba, to spravíme, keďže práce okolo domu je dosť. Máme tu tiež štvorkolky, na ktorých sa vozíme s deťmi a robíme si výlety. Okrem toho jazdia aj v jazdiarni na koňoch,“ prezradila nám nová posila Českých Budějovíc o netradičnej forme oddychu.

Čiliak sa popri práci stíha venovať aj individuálnemu tréningu pred opätovným návratom na ľad. „Nakúpil som si nejaké veci na trénovanie, ale mám to rozdelené, že časť z dňa trénujem a potom zase pracujem,“ prezradil. Na ranči je však veselo aj z toho dôvodu, že Marekova partnerka Taťána nedávno porodila ich tretieho potomka. K dcérke Ellise Charlotte a Alecovi Marcusovi pribudol druhý syn Maxim Mark.

„Malý je zatiaľ najposlusnejší, lebo staršie vymýšľajú,“ zasmial sa brankár, keď sme sa ho opýtali na posledný prírastok do rodiny. „Venujem sa teraz hlavne im, aby mala partnerka s Maximom pokoj. Zoberieme štvorkolky a ideme sa voziť alebo niečo spolu robíme. Maličký stále spí a je. Trochu sa nám zaguľatil, ale aj rastie,“ dodal spokojný otec.