Stredajšie zasadnutie mestského zastupiteľstva začalo o tretej popoludní. A treba povedať, že Žigo bol veľmi dochvíľny a prišiel medzi prvými. Päťhodinový maratón zvládol. Energiu si počas dlhého rokovania dopĺňal orieškami a čokoládou.

„Je to zaujímavá nie práca, ale povinnosť niečo urobiť pre toto mesto. Som rád, že som tu, poznávam veci a chcem pomôcť, to je podstatné,“ vyznal sa Žigo, ktorého nová práca napĺňa.

Pálffy väčšinu svojho života zasvätil hokeju a najmä tomu skalickému. Na Záhorí však už hokej nie je tým, čo bol a fanúšikovia smútia za extraligou. „Pre nás bolo podstatné, aby sa tu hokej udržal. Podarilo sa nám udržať mládež a Á-čko v prvej lige. Či sa však Skalica vráti do extraligy, to je veľká neznáma. Je to obrovská finančná záťaž pre mesto, podnikateľov. Takže to si netrúfam teraz povedať,“ vysvetľoval Žigo.

FOTO Takto ste ho ešte nevideli: Pozrite sa, čo robí Žigo Pálffy po skončení hokejovej kariéry
Zdroj: Július Dubravay

Mesto kvária však aj iné problémy ako hokej a našej legende nie sú cudzie ani tie. „Je tu veľmi veľa vecí, ktoré sa musia vyriešiť. Sú tu nevysporiadané pozemky pod chatkami, treba urobiť opravy chodníkov, škôlok. Je to obrovská agenda, ktorú treba riešiť,“ skonštatoval Pálffy.

Na zasadnutiach to medzi poslancami niekedy vrie, ale tentoraz bol dlhý maratón rokovaní pomerne pokojný, čo potvrdil aj samotný Žigo. „Áno, toto zasadnutie patrilo medzi tie dlhšie, mal som nejaké veci v pláne, ale už sme to nechali tak. Rokovanie prebiehalo v pohode, ani sme sa toľko nehádali ako niekedy,“ prezradil Žigo, ktorý v porovnaní s kariérou dostáva ako poslanec len omrvinky. V roku 2017 dostali poslanci za jedno zasadnutie 91 eur.

A či mu nie je smutno za hokejom? „Nie, momentálne mi nechýba. Som rád, že som z toho vonku a robím takéto prospešné veci,“ uzavrel.

Môže vás zaujímať:

Žena trénera Ramsayho to zaklincovala: Keď zbadáte, čo robila na tribúne Slovana, pôjdete do kolien

Dušan Pašek zavítal na Slovan aj s babkou Irmou: Zladili sa do fialova

Vychádzajúca hviezda Samuel Buček si zaspomínal na svoje ťažké začiatky s hokejom: Ako malý som sa na ľade iba potácal