Málokto čakal na začiatku prípravy na MS, že by sa do tímu dostal aj osemnásťročný obranca. Dokonca takúto možnosť vypustil z hlavy aj samotný Fehérváry. "To vôbec! Nerátal som to a mal som naplánované skúšky. Môj odchod na šampionát mi v škole narušil plány a skúšky som si musel odložiť," prezradil Martin. 

Nekompromisný hrací systém hokejových majstrovstiev: Takto sa môžu stať Slováci majstrami svete!

Keď skončia majstrovstvá sveta, nádej nášho hokeja bude mať čo robiť, aby zvládol náročné obdobie v škole. "Budem mať čo robiť, pretože som doteraz stihol spraviť len tri predmety. Verím, že to do konca školského roka dokončím," dodal Fehérváry, ktorý si pred duelom s Českom "lial" do hlavy literatúru. 

"Ide o učivo z celého školského roka a teraz som na slovenčine. Čo sa týka mňa, či som čitateľ, tak nie. Jedine, keby ma zaujala nejaká dobrá kniha," pousmial sa Fehérváry. Na izbe mu je v štúdiu oporou Mário Grman, ktorý ho "cepuje. "Sme dvaja najmladší v tíme a rozumieme si. Grmo mi občas pomôže pri učení, predsa len, je o niečo starší. Ale neviem, či vie napríklad zo slovenčiny viac ako ja," vtipkoval Martin. 

Kapitán našich hokejistov Sekera naložil politikom ako žiadny iný športovec: Tu sa len kradne!

"Jasné, že som!" oponoval mu so smiechom na tvári Grman. Na otázku, kto viac chrápe, okamžite reagoval mladík Fehérváry: "Tak to ja, ale mne to nevadí a on sa zatiaľ nesťažoval." Malé nezhody však medzi nimi sú. Keďže majú spojené postele, ich súkromie je značne obmedzené. "Aj keď sme super kamaráti, niekedy chce spať Grmo a ja chcem ísť sa prejsť, inokedy je to naopak. Tak sa trochu rušíme," úsmevne bonzol Fehérváry na Grmana.

FOTO z bývania slovenských hokejistov Grmana s Fehervárym si môžete pozrieť TU!

Slováci bývajú v jednom z najluxusnejších hotelov Kodane v Crowne Plaza. O bezpečnosť sa báť nemusia. Pred vchodom do hotela hliadkujú policajti so samopalmi. 

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Hokejisti v pozore: Na šampionát v Dánsku sa chystá aj armáda TÝCHTO sexi striptérok!

FOTO Slovenskí reprezentanti doma schovávajú sexice: Jeden zbalil sestru druhého hokejistu, ďalší volejbalovú šampiónku

FOTO Zarezané rozkroky tenisových hviezd: Hantuchová či Cibulková to ukázali celému svetu!