Silné slová legendárneho Bondru o úspešnom synovi: Hokej mu veľmi ublížil!

Dáni vsadili na dve mestá, Kodaň a Herning. V hlavnom meste však ich národný tím nehrá, čo tiež mohlo spôsobiť nezáujem fanúšikov tohto severského štátu o hokej. Je síce pravda, že Royal Aréna je postavená na predmestí, v jej okolí nájdete len hotel a nákupné centrum a potom cestu na letisko, ktorá pokračuje ďalej do Švédska. Centrum Kodane je vzdialené pár kilometrov, čo je však vlakom alebo metrom na skok. Ani tak Dáni neobľubujú návštevy novučičkej haly.

FOTO Slovenskí reprezentanti doma schovávajú sexice: Jeden zbalil sestru druhého hokejistu, ďalší volejbalovú šampiónku

Mínusom je aj počasie, ktoré od začiatku šampionátu je pre Dánov priam letné. Teplota sa pohybuje takmer na dvadsiatke a slnko svieti každý deň. "Dáni sú v tomto takí, že vyjdu do ulíc, parkov či terás a užívajú si krásne počasie. Takmer tristo dní v roku totiž prší, preto sú vďační za takýto luxus," prezradila nám Veronika, ktorá žije v Dánsku už niekoľko rokov.

V centre mesta nájdete kaviarne či reštaurácie natrieskané do posledného stola a tamojší ľudia sa miešajú s turistami. "Oni chcú byť totiž vonku. Nesedia doma, ale keď je pekne, celé rodiny vypadnú z domovov a sú čo najdlhšie na vzduchu," dodala Veronika, ktorá sa živí v Kodani ako fotografka.

FOTO Divoké víťazné oslavy Slovákov: Polonahí fanúšikovia na tribúne a Bondra na mieste činu!

Aj napriek nezáujmu tunajších ľudí o hokej, je hala takmer stále plná. Môžu za to fanúšikovia Ruska, Švédska, Slovenska, Česka, ale aj Švajčiarska. Tí sa starajú o to, aby Royal Aréna a jej okolie žilo hokejom. "V Dánsku nie je hokej číslo jedna a to je vidieť aj v Kodani počas šampionátu. Ľudia síce na hokej nechodia v takom počte ako napríklad na hádzanú, ale vedia, že sa u nás koná hokejový šampionát," priznala Laura, dobrovoľníčka na štadióne.

EXKLUZÍVNE FOTO z dejiska šampionátu si pozrite v GALÉRII