POZRITE SI EXKLUZÍVNE ZÁBERY Z POHREBU OTCA PAVLA DEMITRU

Do mestskej obradnej sieni v Trenčíne mu prišla vzdať hold najbližšia rodina. Na pohrebe nechýbala manželka Pavla Demitru Mária, s deťmi Lucasom a Zarou. Posledné zbohom manželovi prišla dať aj matka nášho bývalého hokejistu, ktorá zvládala smútočne udalosti evidentne veľmi ťažko. Oporou pre ňu bola dcéra Monika Belicová, ktorá ju podopierala.

Okrem najbližšej rodiny na pohreb prišli aj viaceré hokejové osobnosti. Ukázala sa celá rodina Hossovcov, na čele s Mariánom a Marcelom. Legendárny tréner František Hossa s manželkou Máriou dorazili po vlastnej trase. S otcom svojho bývalého spoluhráča z reprezentácie sa prišiel rozlúčiť aj Branko Radivojevič.

Na Pavla Demitru staršieho si zaspomínal legendárny slovenský hokejový tréner. „Starého „Dema“, ako ho všetci volali familiárne som spoznal popri Paľkovi, keď začínal v Trenčíne s hokejom. Viem, že bol dobrý futbalista a som veľmi rád, že mladý Lukáš ide v jeho šľapajách a verím tomu, že bude takisto skvelý športovec ako oni. Síce moc nerozprával, ale poznal som ho ako skvelého človeka,“ povedal pre Šport24.sk František Hossa.

Ten potvrdil, že trpel zdravotnými problémami, ktoré sa začali stupňovať po nečakanom odchode jeho syna z tohto sveta po tragickom páde lietadla v Jaroslavli v roku 2011.  „Vedel som o jeho zdravotných problémoch, ktoré sa s ním niesli už od Palovej smrti. Odvtedy, ako sa to stalo to už nebol ten starý Palo, ktorého som poznal. Napriek jeho problémom som nečakal, že to príde tak skoro. Naozaj škoda takéhoto človeka, pretože bol perfektný manžel a dedo,“ dodal smutne Hossa starší.

POZRITE SI EXKLUZÍVNE ZÁBERY Z POHREBU OTCA PAVLA DEMITRU

Pri synovi ležať nebude

Otec nášho legendárneho hokejového útočníka Pavla Demitru zomrel 4. septembra. Pohreb sa však konal až šesť dní na to a bol zahalený rúškom tajomstva. Na poslednú chvíľu sa o ňom dozvedel aj legendárny tréner František Hossa, ktorý to pre náš portál priznal po obrade. Podľa našich informácií nebude Pavel Demitra ležať so svojim synom na trenčianskom cintoríne, ale pravdepodobne ho pochovajú v Dubnici, odkiaľ pochádza a celý život žil.