Legenda českého hokeja strávila na ľade takmer osemnásť minút. "Prispôsobil som si to tak, aby som vydržal. Vyskúšal som niekoľko striedaní a cítil sa fajn. Ak by som však v prvej tretine viac korčuľoval, asi by som neskôr odpadol. Som rád, že som sa nezranil a zvíťazili sme," povedal 47-ročný útočník pre idnes.cz.


Jágr začiatkom minulého roku ukončil svoje pôsobenie v NHL. Vrátil sa do rodného Kladna, aby pomohol miestnemu HC k návratu do najvyššej súťaže. V zápase, zhodou okolností, s Havířovom ho však hokejista Marek Sikora narazil na mantinel a vyradil z hry.

Jedným z rozpoznávacích znakov olympijského víťaza z Nagana patrila helma. V pondelok sa však predstavil s novou. Tradičná totiž doslúžila. "Rozbila sa mi a Wayneovi Gretzkemu som nevolal pre novú. Tie už dnes nie je veľmi jednoduché dostať," prezradil so smiechom Jágr.

Jeho Kladno v Havířove napokon vyhralo 2:0, takže okrem návratu sa mohol tešiť aj z triumfu. „Nie je jednoduché sem prísť a získať 3 body. Už len tá cesta...,“ uviedol Jarda, ktorý na zápas pricestoval vlakom. „Neskutočné. Sadol som si a za tri a trištvrte hodiny som bol v Havířove. Bol som ale milo prekvapený,“ skonštatoval na záver Jágr.

Mohlo by vás zaujímať

Známy moderátor stretol Djokoviča v obchodnom centre a nechápal: Ako sa to mohlo Novakovi stať?

Novak Djokovič šokoval Slovákov v Bratislave: Keď TO urobil, ľudia neverili vlastným očiam!

FOTO Chorá Cibulková chýbala na Fed Cupe v Rige: Neuveríte, čo predvádzala cez víkend!