O talente mladej slovenskej hokejistky sa začalo písať v zámorí od prvých zápasov, v ktorých Lopušanová exceluje. Reportér John Wawrow z agentúry AP sa o Slovenke rozprával s Patrickom Kanom, veľkou hviezdou amerického aj svetového hokeja. Mimochodom, Kane je Lopušanovej vzor a tá nosí rovnaké číslo 88 ako Američan.

„Bolo prekvapujúce počuť, že má len 14 rokov. Hlavne keď ju sledujete v akcii. Vyzerá ako najlepšia hráčka na ľade. Je pekné vidieť tú vášeň a to, že niekto takto miluje tento šport,“ povedal Kane.

Lopušanová – okrem iného – ohúrila svet svojimi ekvilibristickými kúskami, ktoré predvádza v zápasoch a defenzívy súperiek na čele s brankárkami dostáva do zúfalstva. Keď sa redaktor opýtal Kana, či v jej veku neskúšal podobné veci, mal jasno:

„V žiadnom prípade, bez šance. Ak ste fanúšik hokeja a vidíte, ako niekto dokáže také veci v tomto veku, je to obdivuhodné. Je to dobré pre hokej, mužský či ženský. Takže Nelu budem určite sledovať. A je pre mňa super počuť, že je moja fanúšička,“ dodal trojnásobný víťaz Stanley Cupu.