Ešte ráno si nebol celkom istý či tak urobí, ale napokon sa predsa len rozhodol nekandidovať. “Cítil som to tak, že sú tu dvaja kandidáti, ktorí sú schopní a držím im palce. Prial som si len, aby voľby prebehli napokon korektne, pretože doteraz to celkom tak nebolo. Preto, lebo si myslím, že nemôže prezident zväzu preukazovať náklonnosť jednému kandidátovi a poukazovať na tých druhých, že oni alebo tí dvaja. Je to dehonestujúce od človeka, ktorý riadi hokej,” vyznal sa Rusnák.

Kedy teda dozrelo v ňom rozhodnutie, že sa vzdá? “Bolo to ešte v utorok večer keď sa mi tá myšlienka premietla hlavou. A dôvodom bolo vystúpenie pána Kohúta na utorkovom brífingu, kde to vyzeralo akoby nepoznal ani naše mená. To je smutné konštatovanie,” pokračoval kapitán majstrov sveta.

A čo si myslí o zlatých chlapcoch, ktorý získavajú čoraz viac priestoru pri kľúčových rozhodovaniach v slovenskom hokeji? “Vážim si ich, niečo dosiahli, sú majstri sveta, ale podľa mňa sa nedá od hokejky prejsť okamžite do vysokej politiky. Chce to istý čas. Aj ja som začal ako tréner, potom manažér a člen výkonného výboru. Sú tu však aj ľudia, ktorí tridsať rokov robia hokej a netlačia sa tak dopredu. Bolo mi jedno, kto sa stane prezidentom zväzu ak bude korektné rozhodovanie. Víťaza budem rešpektovať,” uzavrel Rusnák.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Romantické orgie slávneho futbalistu na gréckom ostrove: Pozor, vyletí vtáčik! 

Po galavečere Hokejista roka nasledovala afterpárty: Vieme, čo sa dialo za zatvorenými dverami 

FOTO Celosvetová hanba známej atlétky: Ukradli je nahé zábery a zverejnili na internete