Lindsey sa utopila na začiatku marca v nádrži Slezská Harta. Pri záchrane psíka sa pod ňou prelomil ľad a záchranári z vody vytiahli len nevládne telo. Vrána vynechal koniec základnej časti hokejovej extraligy, ale vrátil sa na play off. S „oceliarmi“ nakoniec zdvíhal nad hlavu víťaznú trofej. „Myslím, že keby mi žena mohla niečo povedať, tak povie, nech sa starám o malého a nebláznim sa na štadióne. Snáď by mi aj ona teraz povedala, že to stálo za to,“ povedal pre iDnes.cz Vrána.

Kým pred dvomi rokmi titul na ľade s ním oslavovala aj Lindsey, teraz tam bol už len synček Leo. „Na svoj vek je vyspelý a múdry. Raz za pár dní vidím, že mu trošku začnú slziť oči, niekedy mi to aj sám povie. Občas povie, že mu mama chýba, ale viac skôr to musím z neho ťahať. Chápem, že sa o tom nechce baviť. Len dúfam, že ho to nepostihne, keď bude väčší. Muselo to byť strašné, čo prežil. Zrazilo by to aj dospelého človeka,“ vyznal sa Vrána, ktorý by chcel pre syna nájsť psychologičku: „Snažím sa byť pre malého oporou, ale niekedy je až srdcervúce vidieť, čo prežíva v jeho veku miesto toho, aby bol šťastný a objavoval svet.“

Vrána so synom odletel na dovolenku do Dubaja, aby obaja prišli na nové myšlienky. „Nemyslím stále na to, ale každý deň nastane nejaký moment. Malý niečo urobí, niečo zazriem a všetko mi to pripomenie. Povedal by som, že je to normálne a budem sa musieť naučiť s tým žiť, ale niekedy ma to láme,“ zakončil hokejový veterán, ktorý väčšinou nemá problém o tragédii hovoriť.