Kým v slovenskej bránke stál Marek Čilak, v tej českej zase Pavel Francouz. Ten musel lovil puk zo svojej siete dvakrát, vždy po takmer identických situáciách. "Bol to zložitý zápas, pretože sme vždy ťahali za kratší koniec a dvakrát sme prehrávali. Slováci sa výborne zatiahli do obrany a hrali obetavo a blokovali strely. Tiež skvele zachytal Čiliak, klobúk dole, čo vychytal," prezradil Francouz pre Šport24.sk.

FOTO Fanúšikovia na hlavu, slovensko-české lietanie, Čiliakov knokaut: Derby, ako ste ho v televízii (ne)videli

Český brankár bol nadšený z toho, že sa jeho spoluhráčom podarilo vyrovnať tesne pred koncom tretej tretiny. "Zaslúžili sme si to, aspoň tú remízu, pretože sme v tretej tretine už dominovali. Bolo len otázkou času, či sa nám podarí streliť vyrovnávajúci gól. Nakoniec sa to podarilo a potom sme už v predĺžení viezli na takej vlne a dokončili sme to, čo sme začali," dodal český brankár.

Francouz mal na slovenských hráčov len pochvalné slová. "Slováci boli nepríjemní v tom, že chodili výborne pred bránku, z čoho vyťažili dva góly. Obetovali sa a vyšlo im to, musím povedať, že z môjho pohľadu bolo ťažké im odolať," skonštatoval Francouz a ešte doplnil: "Samozrejme, že mi je Slovákov ľúto, pretože za obetavosť si zaslúžili vyhrať, ale na druhú stranu, keby to tak bolo, bolo by mi ľúto nás. Takto je to spravodlivé, že sa duel skončil v riadnom hracom čase remízou."

Hráči reagujú na zmŕtvychvstanie Čechov: Čiliak bol ako v saune, Sekera to povedal na rovinu: Toto je obraz našej hry

Čo povedal český strážca svätyne na atmosféru, ktorú vytvorili obidva fanúšikovské tábory? "Kulisa bola neskutočná, to som naposledy zažil v Prahe. Prišlo mi, že hráme ako keby doma a bolo super, že sa fandilo: Česko - Slovensko."