Pozrite si exkluzívne zábery priamo zo zápasu v GALÉRII TU

Slovensko - Švajčiarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey). Rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) – Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení na 2 min: 3:2, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, 10.915 divákov.

Zostavy:

SR: Čiliak - Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry - Jurčo, Krištof, Nagy - Bakoš, Mikúš, Haščák - Svitana, Buc, Bondra - Cingel, Marcinko, Skalický

Švajčiarsko: Berra - Müller, Diaz, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Genazzi - Hofmann, Niederreiter, Corvi - Riat, Moser, Vermin - Rod, Scherwey, Haas - Baltisberger, Schäppi

Golonka pred zápasom

Pozrite si zábery z predzápasového tréningu v GALÉRII

Brankár Marek Čiliak po vynikajúcom výkone v sobotňajšom zápase proti Čechom pri prehre 2:3 po predĺžení začne v bránke slovenskej hokejovej reprezentácie aj proti Švajčiarom.

"Včera chytal Marek famózne, ale dnes je ďalší zápas. Nemôžeme celý šampionát postaviť na jednom stretnutí. Marek má rád ťažké momenty, no máme pripravených ďalších dvoch chalanov, ktorým maximálne veríme. Je jedno, kto bude chytať, vždy bude naša opora," poznamenal asistent trénera Ján Lašák a pokračoval: "Chalani sú doráňaní a dostrieľaní, veď v sobotu s Čechmi zblokovali kopec striel. Je to však súčasť našej práce, na toto sú chalani zvyknutí. Chlapci sú pripravení opäť zabojovať o radosť pre fanúšikov."

FOTO Po prehre Slovenska s Českom vybuchol internet. Schytali to kotlebovci aj ďalší: Fico prehral hokej!

Marek Čiliak.
Zdroj: Michal Smrčok

Na slovenskej turnajovej súpiske neprišlo k žiadnej zmene, stále sú k dispozícii štyri voľné miesta - jedno pre brankára a tri pre hráčov v poli. Mimo zoznamu hráčov spôsobilých nastúpiť sú zatiaľ Denis Godla, Mário Grman, Marek Hovorka a Andrej Kudrna.

Ani švajčiarska súpiska sa v porovnaní so sobotňajším popoludním nezmenila, figurujú na nej traja brankári a 19 korčuliarov. Švajčiari v sobotu získali dva body za triumf 3:2 po predĺžení nad Rakúšanmi, Slováci bod za spomenutú prehru 2:3 po predĺžení s Čechmi.

Môže vás zaujímať:

FOTO Fanúšikovia na hlavu, slovensko-české lietanie, Čiliakov knokaut: Derby, ako ste ho v televízii (ne)videli

Hráči reagujú na zmŕtvychvstanie Čechov: Čiliak bol ako v saune, Sekera to povedal na rovinu: Toto je obraz našej hry

Český brankár po obrate proti našim hokejistom: Slováci boli nepríjemní, je mi ich ľúto!