V deň, keď Chára podpísal s Bostonom predĺženie kontraktu o ďalšiu sezónu, tak strelil svoj 200. gól v NHL. „Gól venujem svojmu otcovi, ktorý ma priviedol k hokeju. Posledné týždne si už zo mňa uťahoval, že kedy konečne skórujem," prezradil hneď po zápase proti Floride Zdeno Chára.

Neskôr prezradil z tohto momentu ešte viac. „Keď som prišiel do šatne, našiel som si správu od môjho otca. Môj otec je stará tvrdá škola,“ prezradil Zdeno na bývalého zápasníka a pokračoval: „Vychovával ma tvrdo ale s láskou doslova ma kopal do zadku, kým ma nedokopal do telocvične. Ukázal mi, čo je to tvrdá práca a čo robiť, aby som sa dostal tak, kde chcem byť.“

Chára si odložil pamätnú puk k 200. gólu v NHL.
Chára si odložil pamätnú puk k 200. gólu v NHL.
Zdroj: Facebook

Pre Zdena neboli tieto chvíle najľahšie a ako sám vraví: „Neznášal som to, ale som za to vďačný, pretože tvrdá práca a disciplína je to, čo ma charakterizuje!“ Chára neskôr volal otcovi už keď odlietal z Floridy. „Keď mi opísal svoje šťastie a lásku ku mne, tak mi bolo veľmi dobre,“ napísal vďačný syn a dodal: „Otec, ďakujem ti za všetky kopance do zadku.“

Chára sa stal len 22. druhým obrancom histórie v NHL, ktorý sa dostal cez 200 gólov. Zároveň to bolo v zápase, v ktorom si Bruins zaistili postup do play off. „Každý míľnik je špeciálny. Ja nie som hráč, ktorý pridá ďalšiu stovku. Prišiel som do NHL ako defenzívny obranca a práve na hru v obrane som hrdý. Dvesto gólov je slušné číslo na hráča, ktorý hokej ani nemal hrať," dodal najvyšší muž profiligy pre klubový web Bruins.

Mohlo by vás zaujímať:

Tieto FOTO Kuzminovej ste doteraz nevideli: Svadobné šaty vám vyrazia dych, v reklame ako modelka a okuliare z detstva zabila!

FOTO Rozlúčka Kuzminovej s kariérou: Rozplakala sa v cieli. Pozrite na to prekvapenie od tímu 

FOTO Saganova žena vyšla s odhalením: Katka ukázala detail na tele, o ktorom nikto nevedel!