Hokejisti a členovia realizačných tímov 24 klubov, ktorých sa týka reštart NHL, odleteli do Toronta a Edmontonu už v nedeľu. V tzv. hub cities sú izolovaní od zvyšku sveta, musia dodržiavať prísne hygienické predpisy a každý deň absolvujú testy na COVID-19. Hráči vo vyhradených hoteloch bývajú po jednom v izbách, môžu však využívať až 14 reštaurácií. K dispozícii majú aj donáškovú službu. Futbalový štadión BMO Field v Toronte im slúži ako vonkajšia oddychová zóna. Hokejisti však musia znášať odlúčenie od rodín či partneriek.

"Nie, nie je to Alcatraz," odpovedal Tomáš Tatar zámorským novinárom na to, či sa nebude cítiť ako v známej väznici. „Bude fajn stráviť tento čas so spoluhráčmi. Počas tretej fázy reštartu sme mohli byť doma, teraz zostaneme celý čas s kolegami z tímu,“ dodal. Ako uviedol kapitán St. Louis Blues Alex Pietrangelo, byť zatvorený 60 dní v bubline bude náročné najmä na psychiku. „Tréneri nám radili, aby sme sa snažili byť čo najviac zaneprázdnení,“ prezradil.

Na odľahčenie: Tomáš Tatar vyhlásil, že to nebude ako vo väznici Alcatraz. Alebo žeby áno?
Na odľahčenie: Tomáš Tatar vyhlásil, že to nebude ako vo väznici Alcatraz. Alebo žeby áno?
Zdroj: Šport24.sk/po

Hráči sa teda pred príchodom do bublín poriadne vyzbrojili proti nude. John Klingberg z Dallasu niesol v ruke, rovnako ako množstvo ďalších, monitor na hranie videohier. „Čo také som si zobral? Myslím, že len moju hraciu konzolu. A kefku na zuby,“ smial sa Fín Patrik Laine.

Viacero hráčov pripomínalo hudobníkov, pretože si do bubliny niesli gitary. Ďalší zase mysleli v prvom rade na pohodlie. „Priniesol som si svoj vankúš, lebo nikdy neviete, aké budú vankúše v hoteloch. Okrem toho je pre mňa dôležité mať moju švédsku kávu,“ povedal útočník Calgary Flames Mikael Backlund.

Niektorí hokejisti zase stavili na klasiku. „Za čas v bubline budeme hrať často karty,“ predpovedá útočník Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins, podobne reagoval aj veterán v službách Toronta Jason Spezza: „Nepotrebujeme toho veľa. Máme jeden druhého, k tomu balíček kariet a nejaké hry. Zvládneme to.“

Prísne strážení

Hoci Tomáš Tatar povedal, že to nebude ako vo väznici Alcatraz, hotely, v ktorých budú hokejisti ubytovaní, ale aj štadióny, kde sa odohrajú zápasy, sú prísne strážené. Každý vstup stráži polícia a bezpečnostná služba. Okrem iného strážia aj to, aby sa do hotela nedostal hráč tímu, ktorý tam nebýva.

„Nechceme dopustiť žiadne miešanie a stretávanie tímov. Snažíme sa každého udržovať izolovaného a maximálne v bezpečí, aby sme znížili možné riziko nákazy,“ povedal Dean Matsuzaki, výkonný viceprezident NHL.