Corey Pronman z The Athletic sa pred pár dňami vložil do nevďačnej pozície a rozhodol sa na popud jedného z hokejových fanúšikov odhadnúť, ako produktívne by v NHL mohli byť dve najväčšie nádeje tohtoročného draftu - kanadský center Shane Wright a slovenský krídelník Juraj Slafkovský.

Renomovaný odborník čelil otázke, koľko bodov by mohol mať prvý menovaný v 22, 23, 24 rokoch, pričom do svojej odpovede zahrnul aj odchovanca košického hokeja. „Dávaním špecifických bodových predpovedí si zvyčajne koledujete o problém, ale kašlať na to,“ začal s úsmevom Pronman a pokračoval: „Wright by mohol byť určite 30-gólový, 70-bodový hráč hrávajúci 18 až 20 minút na zápas. Čo sa týka Slafkovského, vidím ho ako potenciálne krídlo s 35 - 40 gólmi a 70 - 80 bodmi za sezónu.“

Podľa zámorského experta je tiež veľmi veľká šanca, že najproduktívnejší hráč tohtoročnej olympiády v Pekingu bude hrávať v NHL už v budúcej sezóne, hoci by to nebral za garantované. „Pozrite sa, ako hral Slafkovský proti hráčom NHL na majstrovstvách sveta a myslím si, že vyzerá byť pripravený,“ dodal Corey Pronman.