Čoskoro šesťdesiatročný hokejový odborník má už dlhší čas absolútne jasno v tom, kto sa stane jednotkou tohtoročného draftu. „Nikdy som neuvažoval o inom hráčovi na prvej pozícii. Žiadny iný hráč mi neukázal, že je lepší ako Shane Wright,“ skonštatoval pre zámorské médiá Craig Button, v ktorého rebríčku je kanadský center Kingstonu pred slovenským krídelníkom Jurajom Slafkovským.

Odchovanec košického hokeja si v porovnaní s predošlým rebríčkom zámorského experta polepšil o dve priečky. „Skutočne sa mi Juraj Slafkovský páči a myslím si, že je to typ hráča ako Pierre-Luc Dubois. Myslím si, že má vo svojej hre silu a zápal,“ povedal Button o jedno z najtalentovanejších hokejistov Slovenska v ére samostatnosti.

V Buttonovom rebríčku figurujú na treťom a štvrtom mieste útočníci Joakim Kemell a Logan Cooley, po ktorých prichádza na rad prvý obranca – Šimon Nemec z Nitry. Odborník ďalej pripomína, že práve vďaka Slafkovskému a Nemcovi môže mať Slovensko prvýkrát od roku 2005 dvoch zástupcov v prvom kole draftu, pričom posledným hokejistom spod Tatier draftovaným v prvom kole bol Marko Daňo v roku 2013.

Zo Slovákov sa už podľa Buttona do prvého kola nedostane nikto, no medzi 96 hráčov zaradil na 48. miesto nitrianskeho útočníka Adama Sýkoru a na 59. priečke figuruje útočník Popradu Filip Mešár.