Hull v NHL odohral 1 063 zápasov základnej časti, v ktorých nazbieral 1 170 kanadských bodov (610 + 560), v play-off pridal 129 bodov (62 + 67) v 119 štartoch. Najvýraznejšiu stopu zanechal v Chicagu, v ktorom niekoľko sezón vytvoril obávanú ofenzívnu dvojicu so slovenským rodákom Stanom Mikitom. Spoločne doviedli klub k historickému víťazstvu v Stanleyho pohári v roku 1961. V klube je dodnes so 604 gólmi najlepším strelcom.

Hokejové kvality jedného z najlepších hráčov v histórii nespochybňuje nikto, no rodák z Point Anne v kanadskom Ontáriu má aj temnú stránku, ktorú sa ani nesnažil skrývať a vôbec ju nepopieral. Hull mal problémy s alkoholom a často na to doplatili jeho manželky Joanne a Deborah. Prvá menovaná pred rokmi opísala hororový zážitok z dovolenky na Havaji v roku 1966. „Bobby vzal moju topánku s oceľovým podpätkom a udieral ma s ním do hlavy. Bola som celá od krvi. Pamätám si aj to, ako ma držal nad balkónom a myslela som si, že toto je môj koniec,“ opísal Joanne, s ktorou bol ženatý od roku 1960 do 1980. Domáce násilie si okúsila aj Hullova druhá manželka a keď na neho zavolala políciu, slávny hokejista sa dokonca dostal do konfliktu s mužom zákona. K napadnutiu policajta sa priznal, no Deborah voči nemu nikdy nevzniesla žiadne obvinenie. 

Mnohí dvíhali obočie aj nad jeho výrokmi pre ruské noviny Moscow Times vychádzajúce v angličtine. Hull v nich v roku 1998 diskutoval o genetike, pričom chválil aj vodcu nacistického Nemecka Adolfa Hitlera. „Mal niekoľko dobrých myšlienok, no zašiel s nimi priďaleko,“ hlesol hviezdy útočník a zároveň dodal, že sa mu nepáči tempo, akým sa rozrastá černošská komunita v USA. Keď sa ho opýtali, či je rasista, bez okolkov povedal: „Je mi to jedno, pretože nekandidujem na žiadnu politickú funkciu.“ Hull sa nezmenil ani na dôchodku. V roku 2010 sa ho noviny National Post opýtali, či je iný človek ako pred 30 rokmi. „Som ten istý chlap. Rovnaký človek s rovnakým prístupom k životu. Žijeme len raz a ak sa nebudeme baviť, pôjdeme do hrobu s tým, že sme túto šancu premrhali,“ povedal.