Počas týždňa sa tímy NHL začali zaoberať novými akvizíciami, ktoré zohnali no voľnom trhu hráčov. Z Edmontonu do Dallasu prešiel skúsený obranca, ktorý v národnom tíme nosil na hrudi aj kapitánske céčko. Sekera, ktorého Oilers vykúpili zo zmluvy, podpísal kontrakt s vedením Stars v hodnote 1,5 milióna dolárov na sezónu. 

Keďže Andrej v Edmontone aj slovenskej reprezentácii nosieva na drese číslo 2, boli sme zvedaví, či mu prischne aj v Dallase. Žiaľ, s obľúbenou dvojkou sa musel rodák z Bojníc rozlúčiť. Tú v Stars totiž má obranca Jamie Oleksiak. Nášmu bekovi tak zostalo na výber a rozhodol sa pre podobnú variantu a od nového ročníka bude nosiť číslo 5.

Nové pôsobisko má aj útočník Pánik, ktorý zamieril s Arizony Coyotes do Washingtonu, kde bude spoluhráčom hviezdneho Alexandra Ovečkina. Martinský odchovanec si za štyri roky príde na 11 miliónov dolárov. Jeho chrbát zdobilo doteraz číslo 14. Bude tomu tak aj v Capitals?

Áno! Washington to už poslal do sveta prostredníctvom sociálnych sietí. "Richard Pánik bude nosiť číslo 14," píše sa na twitteri predminulého víťaza NHL. Keď zalistujeme v histórii Washingtonu, tak toto číslo nosil naposledy český útočník Tomáš Fleischmann.