Tatar v 12. minúte strelou z prvej do odkrytej bránky vsietil svoj 14. gól v sezóne a zvýšil na 3:0 pre Devils. Gólu predchádzala parádna kombinácia jeho spoluhráčov, keď Mercer z rohu ihriska našiel Hischiera, ten z prvej posunul puk na voľného Tatara a náš útočník už nemal najmenší problém dostať puk do siete.

Hostia viedli v 26. minúte už 5:1 a hoci sa Coloradu tromi rýchlymi gólmi podarilo znížiť na 4:5, cenné víťazstvo si už nenechali ujsť. Pri záverečných dvoch presných zásahoch diablov asistoval Tatar. Slovenský útočník mal z výhry na ľade obhajcu Stanleyho pohára pochopiteľne radosť. „Avalanche sú skvelí v ofenzíve. Rozprávali sme sa o tom ako ich ubrániť, pretože v predchádzajúcich zápasoch vždy skórovali v prvých troch minútach. Naším hlavným cieľom je hrať zodpovedne. Keď sa presadíte a pomôžete tímu, je to bonus,“ povedal po zápase.

New Jersey sa v tejto sezóne darí, keď sú diabli na 3. mieste Východnej konferencie a postup do play-off už majú prakticky vo vrecku. Lepšie čísla ako vlani má Tatar už teraz. Zatiaľ čo v minulej sezóne nazbieral 30 bodov (15+15), v tejto ich už má 37 (14+23).