Tatar bol pri poslednom góle svojho tímu v 45. minúte, keď v útočnom pásme vybojoval puk a Brendan Gallagher po jeho spätnej prihrávke zvýšil na 5:1. Pre slovenského útočníka to bola 11. asistencia v sezóne, spolu má na konte 22 bodov. Odohral 14:10 min, mal aj štyri strely a plusový bod. Jeho krajan v tíme "senátorov" Christián Jaroš bol na ľade 17:22 min a prezentoval sa dvoma strelami.

Boston bez zraneného Zdena Cháru a v bránke s Jaroslavom Halákom prehral na ľade Floridy hladko 0:5. Domáci Roberto Luongo zneškodnil všetkých 33 striel súpera, zaznamenal už 77. čisté konto v profiligovej kariére a osamostatnil sa tak na deviatej priečke historických tabuliek NHL. Halák kryl 39 zo 44 striel, jeho úspešnosť zákrokov dosiahla 88,6 percenta.

VIDEO Tatar dopomohol k výhre Montrealu. Halák dostal päť kúskov a hetrik za 107 sekúnd
Zdroj: youtube

Obranca Erik Černák odohral pri víťazstve Tampy Bay na ľade Detroitu 6:5 po nájazdoch takmer 22 minút a mal jednu strelu. Domácim nepomohol ani trojgólový večer dánskeho útočníka Fransa Nielsena.

Patric Hörnqvist dosiahol najrýchlejší hetrik v histórii Pittsburghu, keď v dueli s Coloradom (6:3) prekonal Semjona Varlamova trikrát za sebou v priebehu 2:47 min tretej tretiny. Johnny Gaudreau nazbieral štyri body (2+2) pri výhre Calgary na ľade Columbusu 9:6. Domáci Cam Atkinson sa blysol hetrikom a bodoval tak už v 11. stretnutí za sebou.