VIDEO Tatar dopomohol k výhre Montrealu. Halák dostal päť kúskov a hetrik za 107 sekúnd

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v zámorskej NHL jednou asistenciou podieľal na triumfe Montrealu doma nad Ottawou 5:2. Max Domi si v drese víťazného celku pripísal dva góly a asistenciu.

Tatar bol pri poslednom góle svojho tímu v 45. minúte, keď v útočnom pásme vybojoval puk a Brendan Gallagher po jeho spätnej prihrávke zvýšil na 5:1. Pre slovenského útočníka to bola 11. asistencia v sezóne, spolu má na konte 22 bodov. Odohral 14:10 min, mal aj štyri strely a plusový bod. Jeho krajan v tíme "senátorov" Christián Jaroš bol na ľade 17:22 min a prezentoval sa dvoma strelami.

Boston bez zraneného Zdena Cháru a v bránke s Jaroslavom Halákom prehral na ľade Floridy hladko 0:5. Domáci Roberto Luongo zneškodnil všetkých 33 striel súpera, zaznamenal už 77. čisté konto v profiligovej kariére a osamostatnil sa tak na deviatej priečke historických tabuliek NHL. Halák kryl 39 zo 44 striel, jeho úspešnosť zákrokov dosiahla 88,6 percenta.

Obranca Erik Černák odohral pri víťazstve Tampy Bay na ľade Detroitu 6:5 po nájazdoch takmer 22 minút a mal jednu strelu. Domácim nepomohol ani trojgólový večer dánskeho útočníka Fransa Nielsena.

Patric Hörnqvist dosiahol najrýchlejší hetrik v histórii Pittsburghu, keď v dueli s Coloradom (6:3) prekonal Semjona Varlamova trikrát za sebou v priebehu 2:47 min tretej tretiny. Johnny Gaudreau nazbieral štyri body (2+2) pri výhre Calgary na ľade Columbusu 9:6. Domáci Cam Atkinson sa blysol hetrikom a bodoval tak už v 11. stretnutí za sebou.

3Colorado3417010122:10642
4Minnesota3215013101:9136
8Edmonton341201398:10139
9Minnesota3215013101:9136