Rusi sa v základnej skupine olympijského turnaja stretli aj s Českom. Duel vyhrali 4:2, no po ňom sa viac než o výsledku debatovalo o tom, ako si na začiatku posledného dejstva vyšliapol na Jaromíra Jágra nebojácny Alexander Ovečkin. Hviezda ruskej zbornej v strednom pásme doslova zvalcovala českého veterána. 

Práve po Ovečkinovom bodyčeku Rusi ihneď zvýšili na 3:1 a duel dotiahli do víťazného konca. „Doslova som ho zabil. Takéto veci sú otázkou momentu. Pokiaľ mám možnosť niekoho trafiť, tak nikdy neuhnem a je mi jedno, kto je proti mne,“ hovoril útočník Washingtonu ešte pred niekoľkými rokmi. 

Teraz sa k celej záležitosti vrátil pre Sport Express, ktorý si pripomenul najslávnejšie momenty ruského hokeja. „Bol to vyrovnaný duel. Jágr kľučkou Siomina poslal na ľad a vedel som, že bude chcieť prejsť aj cezo mňa. Ja som bol však pripravený a po jeho náznakoch som si na neho počkal a vpálil do neho. Pravdepodobne to bol najlepší bodyček v mojej kariére,“ povedal Ovečkin o tvrdom strete dvoch hviezd.