Šimon Nemec sa stal draftovou dvojkou, keď si ho hneď po Jurajovi Slafkovskom vybralo New Jersey. Talentovaný obranca s diablami už podpísal aj nováčikovský kontrakt a v klube bude pôsobiť po boku útočníka Tomáša Tatara. „Vymenili sme si niekoľko správ, že čo vlastne robíme a podobne. Teším sa, že hneď po mojom príchode do NHL budem mať pri sebe skúseného Slováka,“ prezradil talentovaný obranca. Nemec verí, že do najlepšej ligy sveta nazrie čoskoro, ideálne hneď od začiatku novej sezóny. „Keby som si neveril, tak by som tu nebol, no o všetkom rozhodne kemp. Ten je mimoriadne náročný, takže sa musím najmä poriadne pripraviť,“ povedal rodák z Liptovského Mikuláša, ktorého na viedenskom letisku čakal jeho otec.

Nemec to v zámorí nebude mať ďaleko ani od Adama Sýkoru, ktorý bude pôsobiť na opačnej strane rieky Hudson. Ešte stále len 17-ročného agilného krídelníka si v 2. kole zo 63. miesta vybrali New York Rangers. Sýkora už takisto podpísal nováčikovskú zmluvu a nečudo, že obaja hráči prileteli na Slovensko síce značne unavení, ale za to s úsmevmi na tvári. „V piatok sme mali prípravný zápas a hneď po ňom som podpísal zmluvu. Vôbec som to nečakal, no som rád, že ma takto privítali a o to väčšiu motiváciu teraz mám,“ prezradil rodák z Piešťan.

Na Adama na letisku čakal otec Roman a mama Adriana. S oboma sa poriadne vystískal a od mamy sa dočkal aj niekoľko sladkých bozkov, čo si stále dobre naladený talentovaný útočník užíval. Svojou energiou okamžite zaujal aj v zámorí, čo si všimli nielen predstavitelia Rangers, ale tiež novinári. „Páčila sa im moja energia, pracovitosť a že všetko nechám na ľade. Vraj vidieť, že na sebe neustále pracujem a to je hlavný dôvod,“ priblížil Sýkora, prečo si ho klub z New Yorku v drafte vybral ako svoju prvú voľbu.
Zo samotného mesta toho veľa nestihol, no na spoznávanie New Yorku bude mať v najbližších mesiacoch času dosť. „Veľa som toho teraz nestihol, pretože sme bývali od mesta približne polhodinu. Boli sme však aj s ostatnými chalanmi na bejzbalovom zápase Yankees. Stretol som veľa dobrých ľudí. Počas prvých dvoch dní sme sa zameriavali najmä na technické korčuľovanie a opäť som videl, aké nedostatky ešte mám,“ povedal Adam na rovinu.

V drese Rangers v minulosti pôsobil Marián Gáborík a s klubom sa pred pár dňami na zmluve dohodol brankár Jaroslav Halák. „Určite si od každého vypýtam nejaké rady. Takisto aj od Adama Húsku,“ spomenul Sýkora nášho ďalšieho brankára, ktorý v minulom ročníku dostal od vedenia klubu šancu v NHL v jednom zápase.

Sýkoru chcú vidieť na MS, Nemca skôr nie

Od 9. do 20. augusta sú v Edmontone na programe MS do 20 rokov, ktoré na prelome roka zrušili pre koronavírus. Účasť Adama Sýkoru vyzerá viac než pozitívne. „V klube by boli radi, kebyže nastúpim, aby videli, ako obstojím v konkurencii,“ prezradil. Pri Šimonovi Nemcovi sú šance podstatne nižšie. „Z toho, ako komunikuje klub, je to skôr nie, ale nechcem predbiehať,“ dodal obranca.