Najväčšia hviezda Tampy Bay v dobrej nálade popíjala na tlačovke pivo a inokedy mĺkvy kanonier si tentoraz nedával žiadnu servítku pred ústa. Najskôr vychválil svojho ruského kolegu z bránky Andreja Vasilevského, ktorého po poslednom zápase vyhlásili za najužitočnejšieho hráča play-off (MVP). Vasilevskij však nezískal v hlasovaní generálnych manažérov Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára ligy, nad čím Kučerov krútil hlavou. 

„Vasy bol fantastický. Každý deň som mu hovoril, že je najlepším brankárom a MVP celej ligy a potom dajú Vezinovu trofej nejakému chlapíkovi z Vegas. Totálna hovadina, totálna hovadina,“ perlil Kučerov, čím narážal na Marca-Andrého Fleuryho z Vegas Golden Knights, ktorý je mimochodom trojnásobným víťazom Stanley Cupu. „Vasy vyhral dva Stanley Cupy za sebou, stále som mu opakoval, že je najlepší a MVP. Vychytal čisté konto a v bránke bol neskutočný,“ vzdal Kučerov hold svojmu krajanovi po najtesnejšom triumfe 1:0, po ktorom Tampa vyhrala celú sériu 4:1.

Jeden z najlepších hráčov sveta súčasnosti sa však pustil aj do finálového súpera, konkrétne do priaznivcov Montrealu. Kanadský tím vo štvrtom stretnutí na domácom ľade vyhral po predĺžení, čím vykresal iskierku nádeje, no Kučerov nemal veľa pochopenia pre správanie fanúšikov Canadiens. 

„Som veľmi rád, že sme vyhrali doma, pretože som sa už nechcel vracať do Montrealu. Ich fanúšikovia sa po poslednom zápase správali, ako keby vyhrali Stanleyho pohár. Akože, robíte si zo mňa srandu? Vážne? Pre nich bolo finále predošlá séria,“ hlesol podnapitý Kučerov. Ten v tejto sezóne pritom naskočil na ľad rovno až vo vyraďovacej časti, základnú časť NHL vynechal pre zranenie. To však na ňom nezanechalo žiadne stopy, pretože kanadské bodovanie v play-off vyhral s pohodlným náskokom pred spoluhráčom Braydenom Pointom.