Obranca Washingtonu Capitals v druhej tretine pomstil Martinov zákrok na Michaela Raffla, keď zadák ostrovanov vrazil rakúskeho útočníka nešetrne do mantinelu. Zdeno Chára viac nepotreboval a okamžite sa pustil do svojho protivníka. Zaujímavosťou je, že s rovnakým súperom sa tento mesiac už raz pobil, keď vo vzájomnom dueli 2. apríla uspel Chára. Inak tomu nebolo ani tentoraz, pretože kanadský obranca neuštedril najvyššiemu mužovi celej ligy ani jediný úder!

Dalo by sa povedať, že o 13 rokov mladší hokejista z pohľadu slovenského obra doslova pustil do gatí a od väčšej nakladačky ho uchránili rozhodcovia. Po zápase sa na nášho zadáka nehneval a jeho reakciu chápal. „Myslím si, že by som reagoval rovnako v zmysle, ak by niekto takú situáciu zavinil. So Zdenovou reakciou nemám žiadny problém, len chránil svojho spoluhráča,“ povedal Martin.

Chárove bitky v NHL
  • 74 - toľko pästných súbojov už absolvoval počas kariéry
  • 11 - náš obranca sa najčastejšie bil v sezóne 2001/02
  • 9 - najviac bitiek absolvoval s hráčmi Pittsburghu
  • 3 - s posledným súperom Mattom Martinom sa pobil už trikrát
  • 1 - prvýkrát sa pobil ešte v roku 1997 s Randym McKayom

Podľa televízie NBC je Chára vo veku 44 rokov a 40 dní najstarším hráčom v histórii NHL, ktorý dostal vyšší trest za pästný súboj. Rodák z Trenčína v drese Washingtonu jasne dokazuje, že ešte zďaleka nepatrí do starého železa. Po presune z Bostonu do tímu z hlavného mesta USA dokazuje, že nič nestratil ani zo svojich hokejových kvalít, v dueli s NY Islanders pri výhre 1:0 strávil na ľade 19 minút a okrem bitky rozdal aj tri bodyčeky. Pred pár dňami navyše nastúpil na 1600. zápas v profilige, čo pred ním dokázalo len 12 hokejistov.

Černák s hetrikom Gordieho Howea

V nočných zápasoch sa pobil aj ďalší slovenský obranca. Erik Černák z Tampy Bay nedal najmenšiu šancu Connorovi Murphymu z Chicaga. Víťaz Stanleyho pohára okrem toho zaznamenal pri víťazstve 7:4 aj gól a asistenciu, čím dosiahol hetrik Gordieho Howea.