Do konca prvej časti hry chýbala presne minúta, keď publikum na montrealskom štadióne zhíklo a následne stíhlo. Útočník Detroitu Red Wings Dylan Larkin v plnej rýchlosti nabral brankára Jakea Allena, ktorému po tvrdom náraze odletela prilba.

Faktom je, že Larkynu už nemohol nijako korigovať svoj pohyb a navyše bol v situácii nevinne, keďže ho k tomuto zákroku "nasmeroval" domáci obranca Jeff Petry. Aj z tohto dôvodu neudelil rozhodca Larkinovi žiadny trest v hre.

Obaja hráči boli otrasení a len ťažko vstávali z ľadu. No Larkin pokračoval v zápase, v druhej časti strelil gól a prispel tak k víťazstvu Detroitu na ľade Montrealu 3:2 po predĺžení. Horšie obstál Allen, ktorého v bráne nahradil Sam Montembeault. Allen sa pri dlhom zranení Careyho Price stal dočasnou jednotkou Canadiens. Rozsah jeho zranenia a prípadnú dĺžku jeho absencie klub zatiaľ neoznámil.