Pred pár dňami sa do sveta dostali informácie o tom, že niektorí slovenskí hokejisti dali zbohom zámoriu a rozhodli sa v kariére pokračovať na starom kontinente. Presnejšie ide o útočníka Martina Bakoša (28), ktorý v lete šokoval kontraktom s Bostonom Bruins. Podobne na tom je aj obranca Martin Čajkovský (26), ktorý skúšal šťastie v Caroline Hurricanes.

Obidvaja sú už v Európe. Bakoš sa upísal HK Soči, ktoré pôsobí v prestížnej KHL. Do tej istej súťaže zamieril po skončení spolupráce na farme Caroliny aj bek, ktorý sa upísal Dinamu Moskva. 

Martin Bakoš dal zbohom farme Bostonu a išiel do KHL.
Martin Bakoš dal zbohom farme Bostonu a išiel do KHL.
Zdroj: archív

K tým hráčom, ktorí zostávajú v zámorí, ale buď nedostávajú toľko šancí, či ich výkony nie sú oslnivé, patrí napríklad Marko Daňo. Ten už bol stiahnutý z listiny voľných hráčov Coloradom, no tam odohral len osem duelov bez bodového zisku a neskôr sa zase vrátil do Winnipegu. Aktuálne je na farme.

Aj taký Martin Maričnin v Toronte je zatiaľ viac mimo hry ako v zostave. Nastúpil len na osem duelov. Brankár Peter Budaj to má v Los Angeles náročné, no stihol nastúpiť na tri zápasy, no má hrozivú bilanciu piatich inkasovaných gólov v priemere na duel. Ani v AHL to nie je nič moc, kde číslami patrí k tým najhorším.

Mohlo by vás zaujímať

FOTO Snúbenica futbalistu Hrošovského ukázala, čo má Patrik v spálni: Týmto zadočkom ho motivuje k veľkým výkonom!

Ovečkin sklamal tisíce fanúšikov: Za TO, čo spravil mu hrozí dištanc!

FOTO Hokejisti Bostonu vsadili na retro štýl: Kapitán Chára prišiel ako mafián!

FOTO Veľké odhalenie Shiffrinovej pri prehre s Vlhovou: Takto sme Američanku ešte nevideli!