Informácie o nej priniesol reportér TVA Sports Anthony Martineau. Mešár, ale aj ďalší veľký talent Owen Beck doplácajú na zlé vzťahy v kabíne. Beck si po výmene do Peterboroughu vôbec nepomohol.

„Podľa môjho dobre informovaného zdroja z Ontaria je atmosféra v šatni Peterboroughu najhoršia v celkom juniorskom hokeji v Ontariu. V šatni sa vraj dokonca strhla aj bitka. Je tam jeden hráč, ktorého môj zdroj označil doslova za rakovinu kabíny. Hráči medzi sebou bojujú, to vôbec nie je v poriadku. Beck ako pokojný hráč, ktorý nemá rád konfrontáciu, sa v takej atmosfére môže cítiť nepríjemne,“ informoval Martineau.

Podobné nepríjemnosti zažíva aj Mešár v šatni Kitcheneru. Slovenský hokejista v 47 zápasoch nazbieral 47 bodov za 17 gólov a 30 asistencií, čo je podľa viacerých odborníkov málo. Pomery v kabíne mu však k lepšej pohode na ľade nepomáhajú.

„Beckov prípad nie je ojedinelý, v tíme Filipa Mešára to vôbec nie je lepšie. Rovnaký zdroj mi povedal: V Montreale majú smolu, pretože dve ich najväčšie nádeje hrajú v dvoch najhorších tímoch, čo sa týka atmosféry v šatni,“ prezrádza reportér a pokračuje:

„Nedávno vyhodili trénera. Opäť sa však hovorí o hádkach v šatni ohľadom hracieho času hráčov. Niektorí hráči, ktorí dostávali čas v presilových hrách, ho už nedostávajú. Bývalý tréner nepriniesol podľa mojich zdrojov žiadnu štruktúru. Všetky tieto príbehy a informácie môžu čiastočne ospravedlňovať produktivitu dvoch najväčších nádejí v tíme.“