Rodák z Michiganu sa vo Winnipegu vypracoval na produktívneho obrancu, čoho dôkazom je vlaňajších 50 bodov za 8 gólov a 42 asistencií. S vedením Jets sa však dlhšie nevedel dohodnúť na novej zmluve, pretože tá stará mu vypršala po sezóne. V kanadskom klube sa rozhodli pre trejd a Jacoba poslali do New Yorku.

Tam sa s vedením Rangers dohodol takmer hneď a nemusel putovať na arbitráž. Hráč s netradičným menom, teda pre Čechov a Slovákov, si vydupal sedemročný kontrakt na 56 miliónov dolárov. V priemere si tak ročne príde na 8 miliónov dolárov. „Takýto dlhý kontrakt som presne chcel. Je skvelé, keď sa vám darí nielen v hokeji, ale aj v rodine,“ povedal Trouba po podpise zmluvy.

No, a doma to má americký reprezentant tiež zaujímavé. Tvorí pár s partnerkou Kelly, ale ešte okrem nej má aj roztomilého psíka menom Donnie. Tento chlpáč, do ktorého pohľadu sa zamilujete, je s ním už tri roky a Jacob ho berie na rôzne miesta. Napríklad s ním trávi aj romantický západ slnka. Bohvie, čo na to jeho snúbenica Kelly.