Tridsaťročný krídelnik sa počas víkendu nezmestil do zostavy Canadiens a duel s "javorovými listami" (2:1) sledoval len z tribúny. "Prekvapilo ma to, no nebolo to moje rozhodnutie a musel som ho rešpektovať. Počas zápasu som bol nervózny. V úvodných dvoch tretinách sa nám nepodarilo streliť gól a jediné, čo som chcel, bolo pomôcť chlapcom priamo na ľade. Bol to naozaj tuhý boj, no so šťastným koncom pre nás. Sám som zvedavý, či mi fakt, že som ho sledoval len z tribúny, pomôže alebo nie," povedal pre web NHL.

Tatar, ktorý bol v minulej sezóne so 61 bodmi najproduktívnejším hráčom tímu, ich v tejto sezóne nazbieral v 14 zápasoch len osem (4+4) a so svojou efektivitou nie je spokojný: "Rád by som hral s väčším sebavedomím, bol lepší na puku, viac strieľal a vytváral si väčšie množstvo príležitostí. Zároveň chcem byť vo finálnej fáze pokojnejší. V minulosti to nebol problém, takže som si istý, že sa do toho opäť dostanem. Musím tvrdo pracovať a dokázať trénerovi, že môžem byť pre tím prospešný."

Slovenský útočník má skúsenosti z 589 zápasov v základnej časti profiligy, no v ťažkej situácii uvíta akúkoľvek konštruktívnu spätnú väzbu: "Vždy si ju veľmi cením. Všetci členovia trénerského tímu majú totiž len tie najlepšie úmysly. Často mi dajú tipy, ktoré sú založené na ich pozorovaní. Môj otec mi vždy hovoril, že nikdy nikoho nezabilo vypočuť si iný názor. Treba s ním však rozumne naložiť a v konečnom dôsledku mi môže pomôcť zlepšiť hru."

Hoci zatiaľ nie je isté, či Tatar dostane príležitosť už v najbližšom zápase, tréner Julien zdôraznil, že aj naďalej figuruje v jeho plánoch: "Ak chceme byť tento rok úspešní, budeme potrebovať každého. Vrátane Tomáša Tatara. Práve on nám totiž môže výrazne pomôcť. Fakt, že sa v jednom zápase nezmestil do zostavy, nič neznamená. Poukázali sme na veci, na ktorých musí zapracovať a do zostavy sa určite vráti. Očakávame od neho trochu viac ako od ostatných, pretože vieme, že to v ňom je. Je to jednoduché."