Prezradíte, prečo ste sa rozhodli opustiť Slovensko?

Mala som v Amerike veľkú časť rodiny a na Slovensku sme nemali toľko peňazí, preto sme sa rozhodli pre odchod do Spojených štátov. Mali sme k tomu vytvorené podmienky, prakticky sme začali život v USA odznova.

VIDEO: Vyrastá v zámorí nová hviezda? Syn šampióna z Götteborgu sa blysol parádnou gólovou akciou!

Aké boli začiatky v novej krajine?

Dá sa povedať, že hneď po svadbe sme odišli zo Slovenska a po príchode do USA sme síce mali podporu mojej rodiny, no my sme s manželom takí ľudia, že sa nesťažujeme. Viete, keď človek chce, dokáže veľa. Nemôžem povedať, že sme sa mali zle, ale nebolo to ani ľahké. Lenže keby sme zostali na Slovensku, tiež by to nebolo jednoduché.

Váš manžel hrával na Slovensku hokej, no po narodení syna Kevina ste mali jasno v tom, že pôjde v jeho šľapajách?

Áno, manžel hral hokej, ale keď bol Kevin maličký, nevedeli sme, či ho dáme práve na tento šport. Ibaže, Kevin bol odmalička veľmi aktívny, z čoho pramenilo to, že mi kadečo vyviedol. Raz mi dokonca utiekol a škrabal sa cez plot, z čoho sme usúdili, že má príliš veľa energie a potreboval si ju niekde vybiť.

Talentovanému Američanovi z NHL koluje v žilách slovenská krv: Prepáč, mami, milujem hokej

Takže zvíťazil hokej?

V podstate ho manžel brával na ľad už vtedy, keď začal chodiť. Kevin bol však jednoduché dieťa, nepoužívali sme vôbec kočík, všade chodil sám, dokonca nemal ani cumlík. Stále sa hral s loptou, bol aktívny. Keď mal štyri roky, začal behať s hokejkou po ulici na Staten Island, kam sme sa presťahovali z Brooklynu.

Koniec bez fanfár. Slovenský víťaz Stanley Cupu potichu ukončil kariéru

Kedy ste začali tušiť, že z neho môže byť profesionálny hokejista?

Práve vtedy, keď hral „detskú ligu“, na Staten Island si ho všimol jeden tréner a manžel ho zobral na ľad. Tam sa začala jeho hokejová kariéra. Neskôr sme sa presťahovali do New Jersey, kde sa Kevin neustále zlepšoval. Keď manžel videl, že je lepší ako jeho rovesníci, tak sme mu zháňali lepšiu konkurenciu a dávali ho do ďalších klubov. Aj keď sa mu darilo, stále som dbala na to, aby sa popri hokeji venoval aj škole a mal patričné vzdelanie.

Podarilo sa?

Práveže nie (úsmev). Mal študovať na prestížnej vysokej škole, no s manželom sa rozhodli, že dostane prednosť hokej.

Talentovanému Američanovi z NHL koluje v žilách slovenská krv: Prepáč, mami, milujem hokej

Čo pre vás ako mamu znamená, že hrá v NHL?

Odmalička som počúvala o hokeji, pretože pochádzam z Liptovského Mikuláša a otec bol veľký fanúšik. Môj bratranec dokonca hrával za Košice. Samozrejme, že mám radosť, no ako som spomínala s tou školou, že sa rozhodol pre hokej, tak sme mali spolu dôverný rozhovor. Vtedy mi Kevin povedal: „Mami, prepáč, ale ja milujem hokej!“ Vtedy som definitívne pochopila, že jeho snom je hokej a nemá význam mu stáť v ceste.

VIDEO: Nešikovný Tatar hitom internetu. Na jeho trapase sa zabáva celý svet

Aký má Kevin vzťah ku Slovensku?

Vyrastal v československej komunite, no potom sa rýchlo adaptoval aj k americkej. Ale aj napriek tomu miluje slovenské jedlá, má rád slovenskú mentalitu, ľudí a krajinu ako takú.

Vie po slovensky?

Moja mama, ktorá tiež žije v Amerike, s ním rozpráva len po slovensky. Kevin veľa rozumie, ale hovorí už veľmi ťažko. Keď bol malý, tak vedel, ale keď mal štrnásť rokov, dostal sa už do americkej komunity.

Chodí aj na Slovensko?

Bol iba raz, keď reprezentoval USA na turnaji v Piešťanoch. Čo je ale hlavné, miluje Slovensko.