Útočník New Jersey si v sobotnom zápase zaknihoval už svoj 208. gól v najlepšej hokejovej lige sveta a na desiate miesto v historickej tabuľke Slovákov mu už chýba iba jediný presný zásah. Najlepšiu desiatku strelcov uzatvára obranca Zdeno Chára, ktorý na strelenie 209 gólov potreboval odohrať 1680 zápasov. Tatar ich má zatiaľ na konte 774.

Rodák z Ilavy má na dosah aj ďalší zaujímavý rekord, ktorým môže prekonať legendárneho Stana Mikitu. Ten v ročníku 1966/67 nazbieral 40 plusových bodov, Tatar ich má zatiaľ na konte 39.

Gólman susedného New Yorku Rangers Jaroslav Halák sa v sobotu tešil už z jeho 295. víťazstva v kariére. Odchovanec Ružinova ho dosiahol v 552. štarte a už len jeden mu chýba na to, aby sa vyrovnal legendárnemu Tinymu Thompsonovi, ktorý je na 57. mieste v historických tabuľkách NHL. b

Okrem toho má bratislavský rodák na dosah aj zápis ďalšej významnej osobnosti histórie, Rona Hextalla. Ten je aktuálne na 42. mieste historického poradia s 296 vychytanými výhrami.

Halák sa pomalými krokmi blíži k 300. výhre v kariére – v sobotu sa tešil už zo svojho 295. víťazstva v NHL. Dočkal sa ho v 552. štarte, čím sa priblížil k legendárnemu Tinyho Thompsonovi na 57. mieste v počte štartov, dobehnúť môže aj ďalšiu legendu Rona Hextalla, ktorý je v počte vychytaných výhier na 42. mieste s celkovým počtom 296.