Jediný hráč, ktorý im môže v súčasnosti konkurovať, je Tomáš Tatar. Útočník Montrealu zarobí v aktuálnej sezóne 5,3 mil. USD (4,35 mil. eur). Druhým najlepšie zarábajúcim Slovákom je obranca Tampy Bay Erik Černák, ktorý si po vlaňajšom zisku Stanley Cupu príde tento rok na 2,95 mil. USD (2,42 mil. eur). O 200-tisíc USD (164-tisíc eur) menej pípne na účet útočníkovi Washingtonu Richardovi Pánikovi, ktorému s príjmom 2,25 mil. USD (1,85 mil. eur) dýcha na chrbát brankár Bostonu Jaroslav Halák.

Za nimi nasleduje skúsený obranca Dallasu Andrej Sekera, ktorý si v aktuálnom ročníku príde na 1,5 mil. USD (1,23 mil. eur). Zhruba o polovicu menej, konkrétne 795-tisíc USD (653-tisíc eur) zarobí nestarnúci veterán v službách Washingtonu Zdeno Chára a najmenej si zo slovenských hráčov na svoj účet pripíše útočník Vegasu Tomáš Jurčo, ktorého sezónna gáža predstavuje 700-tisíc amerických dolárov (575-tisíc eur).

Ak sa obzrieme niekoľko rokov dozadu, čo sa týka kvantity a výšky príjmov, je na tom Slovensko rok čo rok horšie. Kým tento rok stojí na štarte sezóny sedem našich hokejistov, v úvode ročníkov 2003/04 a 2005/06 ich bolo až 25. A jedným dychom treba zároveň dodať, že minimálne polovica z nich hrala vo svojich tímoch prvé husle a tým pádom bola aj adekvátne ohodnotená. Napríklad Pálffy zarábal 7 miliónov USD, Hossa 6 mil. USD a Bondra 4,5 mil USD. No a samozrejme, nemožno zabúdať ani na to, že tieto spomínané sumy mali v tom čase omnoho vyššiu hodnotu ako dnes.